İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi

İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi
İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi

Uzmanlarımız yaptığı araştırmada en çok gelen sorulardan bir diğeri olan internette en çok satılan 20 ürün konusunu ele aldılar ve ülkemizde internet üzerinden en çok rağbet gören ürünleri sizler için bir araya getirdiler. 20 listeli sıralamada son sırayı iPhone alırken ilk sırada dekorasyon ürünleri bulunmaktadır. Listeyi hazırlarken 2016 yılı verileri esas alınmış olup, internette en çok satılan ürünler listesi olarak uzmanlarımızın fikir ve yorumları da listede değişikliğe gidilmiştir.

iPhone: 2007 yılında piyasaya giriş yapan iPhone serileri, başarılarıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen teknoloji ürünlerinden birisi olurken listemizde 20. sırayı aldı.

Play Station: Yıllar sonra yeni modeliyle karşımıza çıkaran platstation, 2016 yılı içerisinde en çok rağbet gören ürünler arasında yerini aldı. Bizim için şuanda en çok satılan ürünler arasında 19. sıradadır.

Harry Poter Kitabı: Dünyada çok konuşulan ve popülerliğini halen koruyan, onlarca dile çevrilerek dünyada çılgınlık yaratan harry poter kitabı listemizde 18. sıradadır.

Samsung Galaxy: Her ne kadar iphone en fazla satış yaptığı söylensede, ülkemizde samsung serilerinin satışı iphone serilerinin üzerinde olduğu istatistiklerle ortaya koyulmuştur. Bu nedenle samsung galaxy serileri listemizde 17. sırada yerini aldı.

LG Televizyon: 3D ve LED televizyonlarla ülkemizde popülerliği gittikçe artan LG televizyonları, en çok satanlar listemizde 16. sırada yerini aldı.

Macbook: iPhone markasından sonra büyük başarı sağlayan macbook dizüstü bilgisayarlar ülkemizde en çok satanlar listesinde 15. sırada.

Nike: Ayakkabı ve spor kıyafetleriyle ile listemizin 14. sırasını dünya çapınya 30 binden fazla çalışana sahip nike ürünleri almıştır.

Adidas: Rakip nike ürünleri sonrası en çok satanlar listemizde 13. sıraya giren adidas ürünlerinin başarasını dünyada tartışılmaz olarak nike ürünlerinden bir adım öndedir.

İçlik – İç Giyim: Ülkemizde ne kadar utangaçlık nedenimiz olarak görülsede internet üzerinden yapılan siparişlerde 12. sırada içlik ve iç giyim mağazaları olmuştur.

Saat: Modellerinin rahatlıkla araştırılarak seçilebilmesi nedeniyle en çok satın alınan ve arananlar listemizin 11. sırasında saat çeşitleri vardır.

iPad: Apple tarafından üretilen tablet bilgisayar olan iPad, henüz 6 yıl içerisinde 210 milyona yakın satışıyla tüm apple ürünlerini arkada bırakmayı başarmıştır.

Hediyelik Eşyalar: Türk halkı olarak hediyeye ne kadar önem verdiğimiz tartışılmaz olup yenilikçi ve farklı hediye arayışı için kullandığımız internetten en çok aranan ve satın alınan ürünler listemizde hediyelik eşyalar 9. sırada yerini almaktadır.

Plaklar: Eski plak araştırması yapan ve satın alan tahminimizden fazla olup eski plaklar listemizde 8. sırada yerini almıştır.

Dijital Oyunlar: İnternet üzerinden yapılan araştırma ve alışveriş listesinde 7. sırayı dijital oyunlar almıştır.

Taşınabilir Bilgisayar: Kocaman monitör ve kasalardan sonra laptopların hayatımıza girmesiyle taşınabilir bilgisayarlara önem artmış olup laptoplar listemizde 6. sırayı almıştır.

Bilgisayar Parçaları: Hız o kadar önemli bir yere sahip ki performans ve optimize adına internet üzerinden yapılan alışveriş ve araştırmada bilgisayar parçaları ilk 5 listemize girmeyi başarmıştır.

Giyim: Kıyafet konusu tartışmasız olarak 4. sırada yer bulmaktadır.

Gıda Ürünleri: Temizlik malzemeleri ve gıda alışverişi listemizde 3. sırada yer almaktadır.

xBox: Playstation ile yaptığı yarış ile bildiğimiz Xbox’lar ülkemizde çok fazla aranan ve satın alınan oyun konsolları arasında olup listemizde 2. sırada yerini almıştır.

Dekorasyon Ürünleri: Ev hanımlarının vazgeçemediği ev dekorasyonları, internet üzerinden aranan ve satın alınanlar listemizde ilk sıradadır.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan