Kredinotum.com

İnternetten Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme

Artık bazı vergi borçları için vergi dairesine gitmenize gerek yok. Türkiye de gelişen internet devlet tarafından da çok iyi kullanılmaktadır. Özellikle devletin kullandığı e-devlet gün geçtikçe gelişiyor ve yeni uygulamalar ekleniyor. Hayatımızı bu kadar kolaylaştıran internet için vergi dairesinin de internet vergi dairesi diye bir sitesi mevcut bu siteden vergi borçlarımızı takip edebiliyoruz, vergi borçlarımızı ödeyebiliyoruz ve daha birçok kullanımı olan internet vergi dairesi hayatımızı kolaylaştırıyor.

İnternetten kredi kartı ile vergi borcu ödeme işlemi için de internet vergi dairesini kullanıyoruz. İnternet vergi dairesinde 6111 Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili yere gelerek buradan 6111/6495 sayılı kanun kapsamında kredi kartı ile ödeme işlemleri menüsüne geliyoruz. Burada önümüze 4 seçenek geliyor. 1. seçenek internet vergi dairelerinden alınan kullanıcı kodu ile giriş yaparak 6111/6495 sayılı kanuna başvurmak veya bu kanun kapsamındaki borçları kredi kartları ile ödemek istiyorum seçeneği var.

2. Seçenek de ise T.C. Kimlik numaranızla veya kimlik bilgilerinizle giriş yaparak borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum seçeneği var. 3. Seçenek de ise motorlu taşıtlar vergisini ödemek için plaka ve tescil tarihi ile giriş yapmak istiyorum seçeneği var.4. ve sonuncusunda tecil dosya numarası, tahakkuk fiş numarası ile veya diğer kimlik bilgilerim ile kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorum seçeneği var.

GİB yani gelir idaresi başkanlığı internet vergi dairesinden kredi kartı ile saat 02.00 ile 22.00 arasında vergi borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca 444 0 189 nolu telefondan vergi iletişim merkezini arayarak detaylı bilgi de alabilirsiniz. Eğer borcunuzu telefon ile sorgulama istiyorsanız kısa mesaj ile BORC boşluk T.C. kimlik numaranız boşluk nüfus cüzdan seri sıra numarası boşluk anne kızlık soyadının ilk iki harfini yazıp 1189 a da gönderebilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.