Kredinotum.com

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankaların ihtiyaç kredisi verirken baktıkları ilk şart gelir belgesidir. Gelir belgesi olmadan kredi veren banka yoktur. Banka verdiği paranın nasıl geri ödeneceğine ve ödeme yapabilecek müşterisinin gelirine bakar. Bankanın gelir belgesi istemesi aslında çok olağan bir tutumdur. Biz bile birine borç verirken geri alıp alamayacağımızı düşünürken bu işi yapan bankaların böyle bir şeyi atlaması beklenemez.

Peki, herhangi bir gelirimiz yok ya da var ama belgeleyemiyoruz bu durumda kredi kullanamayız mı bankalar bunu da düşünmüş ve ipotekli ihtiyaç kredisini üretmişlerdir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir. İpotekli ihtiyaç kredisini bankaların hemen hemen hepsi vermektedir. Bankadan bankaya değişiklik gösteren bazı oranlar vardır. İnsanlar taşınmazını ipotek altına alarak ihtiyaç kredisi kullanması artık günümüzde çok olağan karşılanmaktadır. İpotek altına alınabilecek taşınmazlar genelde ev ve dükkânlardır bazı bankalar arsaya da ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir.

İpotekli ihtiyaç kredisi evin, arsanın ya da işyerinin ne kadarına veriliyor bu banka banka değişmektedir. Bir gayrimenkulün bankaya teminat olarak sunulması ile kullandırılan bu kredi türü bireysel finansman kredisi de denmektedir. Normal bir ihtiyaç kredisine göre daha avantajlı olabilmektedir. Bankaların internet sitelerinde ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplama araçları da vardır. Buralardan araştırma yaparak bankaları tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

İpotekli ihtiyaç kredisinde meblağ yüksek olabilir genelde bankalar bazı ihtiyaç kredileri içinde ipotek de isteyebilirler. Son çıkan yasa gereği ihtiyaç kredileri 36 ayı geçemiyor ama tutar olarak ipoteğe veya gelire bağlı olarak değişebiliyor. İpotekli ihtiyaç kredisini çektikten sonra ödemesini yapmadığınız takdirde ipotek konan ev, işyeri veya arsa gibi gayrimenkulünüz banka tarafından satışa çıkartılır ve banka alacağı tutarı bu şekilde tahsil yoluna gider. Bu yüzden ödemelerimizi düzgün yapmamız önemlidir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.