Kredinotum.com

İş Bankası Kredi Başvurusu

Türkiye İş Bankası tüketicilere sunmuş olduğu avantajlı kredi ürünleri ile en çok tercih edilen bankalar arasında yerini almaktadır. Kredi ürünlerine yapılan başvuruların çoğunlukla olumlu yanıtlanması sebebi ile pek çok tüketicinin ilk tercihi olan İş Bankası, kullanılan kredi ürünün ödemelerinin vadelerinde ve disiplinli bir şekilde yapılması halinde daha sonraki çalışmalar için müşterilerine kolaylıklar sunmakta ve potansiyel müşterilerine sürekli avantajlı seçenekler oluşturmaktadır.

Genellikle tüketicilerin çalışmakta oldukları bankalar ile ilişkilerinin düzenli seyretmesi sonucunda pek çok banka müşterilerinin limitlerini arttırabilmekte ve kredi kullanma şartlarında inisiyatif kullanabilmektedir. Banka müşterisinin banka ile ilişkisi pozitif ilerlemekte ise bir sonraki kredi başvurularında gelir belgesi talep etmeden kredi kullanma hakkı söz konusu olabilmektedir.

Bu nedenle kullanılan kredilerin, kredi kartlarının ve diğer bankacılık ürünlerinin mevcut borçlarının düzenliliği ve disiplinli ödemeleri oldukça önemlidir. Bu ayrıntılara dikkat edildiğinde iş bankası gelir belgesiz kredi seçeneğinden yararlanmak mümkün olabilmektedir. İş bankası tüketicilere sunmuş olduğu bu avantajlı fırsatların yanı sıra gelişen teknoloji ışığında farklı bankacılık kanalları üzerinden pratik hizmet anlayışı ile çalışmalarına devam etmektedir.

Tüketicilerin başvurularını gerçekleştirebileceği üç farklı kanal üzerinden hizmet vermektedir. İnternet üzerinden, SMS yolu ile ve telefon bankacılığı üzerinden müşterilerinin sorularına ve işlemlerine yanıt vermekte olan banka, bu kanallar üzerinden de kredi başvurularına yanıtlar vermektedir.

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapabilmek için tıklayınız. Açılmakta olan sayfa içerisinde TC kimlik numarası, isim, ikinci isim, soy isim ve cep telefonu bilgilerinin yanı sıra baba adı, doğum yeri ve tarihi olan alanların doldurulması gerekmektedir. Kimlik bilgilerinin ve kişisel bilgilerin doğru girilmesinin ardından devam butonuna basılmalıdır.

Açılan yeni sayfa içerisinde başvuru yapılacak olan kredi tutarı ve vadesinin girilmesi gerekmektedir. Bilgilerin girilmesi ve onaylanarak gönderilmesi sonrasında başvuru işlemi bankaya iletilmektedir. Başvuru talebi banka tarafından incelenerek olumlu ya da olumsuz sonucu hakkında ilk sayfa içerisinde belirtilen cep telefonuna mesaj iletilmektedir. SMS kanalı ile başvuru yapabilmek için büyük harfler ile “NAKİT” yazılmasının ardından bir boşluk bırakarak krediyi kullanacak kişinin TC kimlik numarasının yazılması ve boşluk bırakarak kullanılmak istenen kredi tutarının yazılması ve tekrar boşluk bırakılarak aylık net gelirin yazılması ile 4402’ye SMS gönderilmesi yeterli olmaktadır (örn: NAKİT 12345678900 5000 2000).

Banka mesaj içerisinde bulunan bilgiler doğrultusunda gerekli olan incelemeleri yaparak kredi başvurusu hakkındaki sonucu tüketiciye yine aynı kanal üzerinden bildirmektedir. İşlemin onaylanması halinde bankanın şubesine giderek işlemleri yürütmek mümkündür. İş bankası kredi başvurusu işlemlerinde kullanılabilecek diğer bir yöntem ise telefon bankacılığıdır. İş Bankası telefon bankacılığı için 0850 724 0 724 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden müşteri temsilcisine bağlanmak yeterlidir.

Görüşme esnasında müşteri temsilcisine iş bankası kredi başvurusu talebini beyan ederek talep edilen kimlik bilgisinin, kredi tutarı ve vadesi ile ilgili bilgilerin belirtilmesinin ardından başvuru işlemi tamamlanmaktadır. Başvuru sonucu hakkındaki detaylı bilgiler ise yine aynı kanal üzerinden anında aktarılmaktadır.

İş Bankası Kredi Başvurusu
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.