Kredinotum.com

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ülke genelinde takibe düşen kredi kartı sayısı oldukça fazladır. Bunun nedenleri içerisinde pek çok unsur bulunmaktadır. Ancak bu unsurlardan en önemlisi gelir düzeyinin sabit harcamaların ise değişken yapılı olmasıdır. Yaşam standartlarının yüksek seviyelere ulaşması ile lüks kavramı ortadan kalmakta ve pek çok insan lüks sayılabilecek şeyleri normal koşullarda yaşamaktadır. Bunun sonucunda da gelirin yetersiz kalması maddi sıkıntılara sebebiyet vermekte ve bankacılık ürünü olan kredi ve kredi kartı ürünleri tercih edilmektedir.

Kredi kartları avantajları ve özellikleri ile pek çok ayrıcalıklar sunmaktadırlar. Bu unsur tüketicilerin birden fazla kredi kartı kullanmasına da neden olmaktadır. Sabit gelirli bir tüketicinin bitmeyen harcamaları ve ihtiyaçları kredi kartlarının yanlış kullanımına ve limitlerin dolmasına yol açmaktadır. Düzenli ve zamanında ödenmeyen borçlar ise birikmekte daha sonrasında da daha büyük maddi sıkıntıların oluşmasına yol açmaktadır. Hatta pek çok tüketici kredi kartı borçlarının düzenli ödenmemesinden kaynaklı takibe düşmekte ve finansal yaşantısı olumsuz yönde etkilenmektedir.

İş Bankası gecikmeden dolayı sıkıntılar yaşayan ve maddi sıkıntılar sebebi ile borcunu aksatan müşterilerine yapılandırma hizmeti vermekte ve yukarıda belirtilmiş olan sorunların önüne geçmeyi hedeflemektedir. İş bankası kredi kartlarından kaynaklı borçların taksitlendirilmesi için banka yetkilileri ile görüşme yapılması gerekmektedir. Banka yetkilileri yapılandırma işlemlerinin işleyişleri hakkında bilgi vermekte ve aydınlatmaktadır. Başvuru süreci için geç kalınmaması gerekmektedir. Aksi halde ödenmemiş mevcut borçlar takibe düşülmesine, borçların üzerine yüksek oranlarda faiz binmesine, kredi kartının kapatılmasına ve daha sonrasında da borç tutarları üzerinden taksitlendirme yapılmamasına neden olmaktadır.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işleminden önce kullanıma açık olan kredi kartı borcu hesaplanmakta ve mevcut borç üzerinden taksitlendirme işlemi yapılmaktadır. Ancak ödenemeyen ya da taksit tutarları geciktirilerek ödenebilen kredi kartı borçları bankalara tekrar borçlanılmasına engel olabilmektedir. Yeni kredi kartlarının, kredilerin ve hizmetlerin alınmasına engel olabilecek bu olumsuz durumdan etkilenmemek için İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi için bankanın herhangi bir şubesine giderek banka yetkilisi ile görüşme yapılması gerekmektedir. Aksi halde ödenmeyen ve gecikmiş olan borçların tümü sicile işlemekte ve yapılacak tüm başvurular esnasında ekranda kolayca görüntülenebilmektedir.

Güncelleme: 0850 724 06 76 numaralı telefon üzerinden, bankaya gitmeden, anında kredi kartı borcunuzu taksitlendirebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
5 (100%) 3 yıldız

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ben üniversite öğrencisiyim yaz tatilinde çalışırken maaş kartimin yanında kredi de çıkmıştı şimdi onu kullandım ve borcu taksitlendirmek istiyorum olur mu

  • Benim kredi kartına taksit ve normal borcum var bunlara rağmen taksitlendirme olabilirmiş?

  • Nasıl bir şart gerekiyor? ödemelerim gayet düzgün hiç bir gecikmem yok başka bir bankadan konut kredisi aldığımdan dolayı mevcut ihtiyaç kredimi yapılandırmak istedim ödeme düzeni açısından sıkıntı olmaması için yapılandırma yapmadılar .Vatandaşa zorluk çıkarılıyor.Kanuna muhalefet edilip iyi niyetli yaklaşılmıyor

  • nasıl bir şart gerekiyor anlamıyorum ödemelerim gayet düzgün gecikmem yok başka bir bankadan konut kredisi aldığımdan dolayı mevcut ihtiyaç kredimi yapılandırmak istedim yapmadılar vatandaşa zorluk çıkarılıyor

    • İş bankasından kredi yapılandırması için gelir belgeniz ile kredi çektiğiniz şubeye bizzat giderek yapılandırma yapmaktadırlar. Kredi kartı yapılandırması için telefon bankacılığı üzerinden aylık %2.25 seviyelerinde faiz ile yapılandırılabilmektedir.

  • bugün iş bankasına başvurdum gecikmedeki kredi borcum için yapılandırma yapmadılar bankalar işine gelen müşteriye yapılandırma yapıyor.