İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nedir

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nedir
İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nedir

İş Bankası kredili mevduat hesabı ile vadesiz hesap bakiyenizin yeterli olmadığı durumlarda, taksitli veya direkt ödeme ile havale, EFT, Kredi Kartı ödemenizden fatura ödemelerinize kadar tüm ödeme işlemlerinizi aylık %2,02 sularında var olan faiz ile ödeme yapabilirsiniz. İş Bankası kredili mevduat hesabı nedir  sorusuna cevap olarak ek hesap demek doğru olur. Yani bu hesap, hesabınızda hiçbir para olmadığı durumlarda 500TL ile 2000TL arasında size tahsis edilen ve ayda bir ödeme yapılması gereken hesaptır. Alt limit 50TL’den başlayarak üst limit 2000TL’dir.

Vadeli hesap, kredili bir ürün olup geç ödeme yapılması durumunda kredi notunuza etki etmektedir. Yani geç ödeme yaparsanız kredi notunuz düşeceği gibi zamanında ödeme yapmanız durumunda kredi notunuz yükselecektir. Ancak ek hesabın kötü yanı kredi notunuzun düşüşünde büyük etki edip, yükselmesinde %5 fark ettirmektedir. Yani zamanında ödenen ek hesap ödemeleri kredi notunuzun yükselmesi için sadece %5 etki ediyor.

İş Bankası kredili mevduat hesabı ile düzenli ödemelerinizi kaçırmamış, acil durumlardaki nakit ihtiyaçlarınıza anlık çözümler üretmiş olursunuz. Kira gününüz geldi ve ödeyemediyseniz ödemenizi ek hesabınız ile yapabilir, maaş gününüzde hesabınıza ödeme yaparak ek hesap borcunuzu kapatabilirsiniz. Faturalarınızı otomatik ödeme talimatına verdiniz ve hesabınızda para yoksa ek hesap devreye girer ve faturanız ödenmiş olur. Siz iş bankasına ödeme yaparsınız. Ayrıca ek hesap ödemeleri için şubeye gitmek yerine internet bankacılığı üzerinden ödeme yapabilir, hesabınıza yapacağınız havale ve EFT işlemlerinde otomatik olarak ek hesap ödemesini yapmış olabilirsiniz.

İş bankası kredili mevduat hesabına başvuru için İşCep, İş Bankası internet bankacılığı veya vadesiz hesabınızın bağlı olduğu şubeden sağlayabilirsiniz. Farklı şubede yapılan başvurular dikkate alınmadığını unutmayınız. Ayrıca hesabınıza giriş çıkış işlemleri olduğu zaman ek hesabınızdaki borç otomatik olarak kapanır veya eksilir. Bu nedenle gününde ödeme yapmasanız bile öncesinde ek hesabınıza havale geldiyse otomatik olarak o borç kapanmış olur. Eğer eksi bakiyede kalırsanız yasal faiz işlemeye devam eder. Ek hesabınız, kredili bir hesap olup geç ödeme yapılması durumunda kredi notunuza olumsuz etki edeceği gibi zamanında yapacağınız ödemeler kredi notunuzun yükselmesini sağlar.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan