İşsizlere Kredi Veren Bankalar

İşsizlere Kredi Veren Bankalar
İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Bildiğiniz gibi kanuni olarak kredi kullanırken öncelikle sigortanızın var olup olmadığı sorulur. Sonrasında sigortanızın kaç aydır ödendiği sorusu sonrası kredi notunuza yani kredi risk analizinize bakılır. Bu aşamada banka personeli size kredi çıkıp çıkmayacağını ön sorgulama sonrası söyler. Eğer en başta işsizseniz ve kredi almak istiyorsanız bankacı size “maalesef” diye yanıt verir. Ancak bunu aşmanın bazı yolları vardır. Bu aşamada size işsizlere kredi veren bankalar ile ilgili çok detaylı ve derin bilgiler vereceğiz.

İşsiz olmanız, sigortasız olmanız anlamına gelir ki kredi notunuz 1899 olsa dahi kredi alamazsınız. Çünkü kanuni olarak 1 gün dahi olsa sigortalı çalışıyor olmadığınız sürece sizin kredi kullanmanız kanuni olarak suçtur. Yani sizin kredi çekeceğiniz gün kesinlikle sigortalı çalışan olarak kayıtlarda olmanız gerekmektedir. Kredi çekeceğiniz gün, herhangi bir yakınınız dostunuz veya bir yerde 1 gün dahi sigorta girişinizi yaptırarak maaş bordronuz ile sigorta dökümünüzü aldırmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra size işsizlere kredi veren bankalar ile görüşerek kredi talep etmek düşüyor.

[ads2]

Ancak bankaların size 1 gün çalışan olmanız nedeniyle kredi vermesi için daha önceden bankalar ile çok iyi çalışmalarınız olması, borç – limit oranınızın kaliteli olması yani kredi notunuzun Türkiye standartları üzerinde olması gerekmektedir. İş Bankası, Garanti Bankası ve YapıKredi Bankası gibi bankalar bu konuda size destek olmayacağı gibi HSBC, Finansbank, TEB ve INGBank ile görüşerek daha yeni işe başladığınızı, kredi çekmek durumunda olduğunuzu, bu konuda yardımcı olmalarını rica etmeniz durumunda size yardımcı olacak bir personel bulabilirsiniz.

Bu kredi başvurularında şubeden şubeye hatta şube içerisindeki personelden personele göre işlem değişmektedir. İyi ve yardımsever bir personel ile işlem yaparsanız yeni çalışan olmanız nedeniyle kredi talebinizi onaylatmak için yardımcı olacağı gibi ne kadar evraklarınız ve her şeyiniz tam olursa olsun ilgisiz bir banka personeli onaylanacak kredinizin reddedilmesine neden olabilir.

Aynı zamanda işsiz olup herhangi bir kira gibi dış geliriniz varsa bu gelirinizi bankaya beyan etmeniz sonrasında banka sizden 1 günlük dahi olsa kendinize sigorta yapmanızı, kredi işlem onay sonrası isterseniz sigortanızı iptal edebileceğinizi söyleyecektir. Kanuni olarak suç olmasa da etik olarak düşünülebilir bir çözümdür.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan