Kredinotum.com

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İnsanlar, iş hayatında çalışmaktan memnun değiller ve kendi işlerini kurmak istiyorlar. Bizde bu sorunu gördük ve işyeri açma kredisi veren bankalar araştırmasını sizler için tamamladık. Öncelikle bilmeniz gereken en önemli unsur, bu kredi için kredi notunuzun yüksek olması gerektiği ve kredi risk raporunuzda son 18 ay içerisinde hiçbir gecikmiş ödemeniz olmaması gerektiğidir. Eğer kredi notunuz Türkiye standartlarında yani 1200 ve 1600 arasındaysa, banka size büyük ihtimalle ihtiyaç kredisi vermeyecektir. Çünkü işyeri açma kredileri genel olarak 50 bin TL’den başlamakta, 1 milyon TL’ye kadar yükselmektedir. Bu krediler için banka, yüksek kredi notu ve sorunsuz profil istemektedir. Çünkü banka için bu miktarlar çok küçük bir ihtimalle bile riske atılmayacak değerlerdir.

Şuana kadar en avantajlı ve karlı işyeri açma kredisi veren bankalar arasındaki banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat bankası, devlet tarafından desteklenmesi ve KOBİ’leri desteklemesi amacıyla düşük faiz ve esnek ödeme planları sunmaktadır. Bu nedenle Ziraat Bankası tüm KOBİ’ler için ilk öncelikli kredi başvurulacak bankalar arasındadır. Sizde eğer bir işletme kurmak istiyorsanız, Ziraat Bankası ile görüşüp teklif almadan diğer hiçbir bankayla görüşmeyiniz.

Ziraat Bankasından sonra KOBİ’leri desteklemek amacıyla her yıl milyonlarca dolar kredi bütçesi ayıran Halk Bankası vardır. Eğer tarım ve hayvancılık ile ilgileniyorsanız, devlette kayıtlı bir çiftçiyseniz Halk Bankasının size sunacağı teklifleri değerlendirmeden başka bankalar ile görüşmeyin. Yapı Kredi Bankası, projelerinize ve iş durumunuza göre kredi vermektedir. Girişimciyseniz ve dünya çapında projem var diyorsanız önce Yapı Kredi Bankası ile görüşmelisiniz. Garanti Bankası, Avrupa yatırım fonu desteği ile genç girişimcilere yüksek miktarlarda kredi vermektedir.

Eğer işyeri açmak istiyorsanız ve kredi kullanacaksanız öncelikle bankalar ile birebir ticari krediler için görüşme yapmalısınız. Genel olarak sıfır kurulacak bir şirket için hiçbir banka kredi vermeyeceği gibi minimum 2 yıl şirket olarak iş yapmış olmanız, işyerinizi büyültmek amacıyla kredi talep ediyor olmanız gerekmektedir. Ancak, banka müşteri temsilcileri ile görüşerek işyeri açmak için kredi kampanyalarını güncel olarak talep edebilirsiniz.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.