Kara Liste

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Güncelleme:

Ekonomik sıkıntılarınızdan kurtulmak amacıyla kredi çekmek istiyorsunuz ancak daha önce bankalar ile çalışmalarınız negatif yönde ilerledi; bankalara olan ödemelerinizi geciktirmiş veya ödeyemediğiniz için avukat’a dosyanız iletilerek kara listeye girdiyseniz; tekrar kredi çekerek hem ekonomik ihtiyaçlarınızı gidermek hem de kara listeden çıkmak istiyorsanız bu makalemiz tam size göre.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2016 yılı içerisinde Finansbank, INGBank ve Denizbank tarafından kredilendirilebilmektedir. Prensip olarak bir çok banka buna izin vermese de dönem dönem bir çok banka, kara listedekilere kredi vermektedir. Öncelikle kara listede olan kişiler, ellerinde bulunan kredi kartlarının ödemelerini düzene sokmalıdırlar.

Ödeme günlerini geciktirmeden ödemelerini yapmalıdırlar. Çalıştığınız kurum tarafından belirlenen banka üzerinden maaş müşterisiyseniz ve kara listeye dahil edildiyseniz farklı bankayı deneyerek kredi çekebilirsiniz. Maaş aldığınız bankadan kredi alma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Kara listede olup olmadığınızı findeks üzerinden kredi risk raporunuzu satın alarak, raporda yapacağınız inceleme ile siz de öğrenebilirsiniz.

Bunun için findeks.com web sitesi üzerinden üyelik oluşturarak giriş yapıyorsunuz. Akabinde kredi risk raporu satın al menüsü üzerinden kredi risk raporunuzu satın alıyorsunuz. Bu işlem ücretli olup güncel tutar 3.5 TL’dir. Akabinde alacağınız rapor sizin son 5 yıl içerisinde yaptığınız tüm kredili bankacılık işlemlerini kapsamaktadır. İnceleme yaparken tüm krediler, kredi kartları ve ek hesaplarınızdaki gecikmeler, ödeme ve kapanış durumları ile kanuni – idari takip durumlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. selam 3 yıla yakşltı sorun yaşamıştım bankayla şuan hiç bi ban kaya borcum yok ama sicilim bozuk kredi çıkmıyo bu durumda yardım edebileceniz bi durum olurmu cevap bekliyom tşkr

  2. Merhaba 2014 temmuz ayında 3 ay geçikme için kara listeye alındım. Kendi bankam bana kredi vermiyor. Başka bankada ana para olan 10800 tl borcum kaldı. Kredi notum findekste 518 gözüküyor. Ne yapabilirim? Teşekkür ederim. Kendi bankamdaki borcumu kapatalı neredeyse 2 yıl oldu. Ödendi evrağını şubemden alıp merkez bankasına göndermem bana bir yarar sağlar mı?

    1. Findeks üzerinden kredi risk raporu satın alarak kanuni takip yaşadığınız banka detaylarında kapanış tarihi olup olmadığına bakmalısınız. Eğer yoksa findeks ile görüşerek bu kapanış tarihi ile ilgili işlem talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı