Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Nakit ihtiyaçların doğması sonucunda pek çok kişi bankacılık ürünlerinden yararlanabilmek için direkt olarak bankalar müracaat etmektedirler. Bu durum karşısında da bankalar hem müşteri potansiyellerini arttırmak hem de diğer bankalar ile olan rekabet seviyesini arttırmak amacı ile birtakım cazip fırsatlar sunan kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalardan yararlanmak için belli başlı kriterlere uyum sağlanması şartı aranmaktadır.

Bankalar ürünlerini kullanacak olan tüketicilerin düzenli bir gelire sahip olmalarını zorunlu kılmaktadır. Aksi halde geliri olmayan ya da gelirini belgeleyemeyen kişilerin başvurularına olumlu yanıt vermemektedir. Ancak birtakım bankalar çalışma politikalarında değişikliklere giderek gelir belgesiz ve hatta kefilsiz kredi seçenekleri ile tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile çalışmalar yürütmektedir. Kefilsiz gelir belgesiz kredi veren bankalar özellikle ev hanımları ve aylık gelirlerini belgeleyemeyen kişilere yönelik olarak çalışmaktadır.

Kişilerin sabit gelirlerini belgelendirememesi halinde bankalar başvurulara otomatik olarak red cevabı vermektedir. Çünkü bankalar kişilerin aylık gelirleri üzerinden bir kredi tutarı çıkarmakta ve geri ödeme planlarını bu gelir üzerinden düzenlemektedir. Ancak kefilsiz gelir belgesiz kredi veren bankalar hazır kredi şeklinde tüketicilere sunulmaktadır. Bankalar tarafınca hazırlanan kredi türünde bankalar tüketicilere bir limit tanımlamakta olup, başvuru aşamasına kadar hazır bir şekilde bekletilmektedir. Kişinin başvuru yapması halinde de kredi otomatik olarak kullanıma sunulmaktadır.

Kefil ve gelir belgesi şartı olmadan kredi veren bankalar arasında Deniz Bank ve TEB ilk sırada yerini almaktadır. Her iki bankada da krediler müşterilerinin taleplerine uygun bir şekilde herhangi bir belge talep edilmeden kullanıma sunulmaktadır. Ancak burada atlanmaması gereken en önemli nokta kişilerin kredi sicillerinin temiz olmasıdır. Aksi halde olumsuz bir kaydın bulunması durumunda bu kredi ürününden faydalanmak olanaksızdır. Kredi kartı kullanmakta olan ve herhangi bir olumsuz kayıt oluşturmadan ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiren kişiler hazır kredi fırsatlarını kaçırmadan başvuru yapabilmektedir.

Odeabank ile Finans Bank çalışmalarında farklılıklara giderek bu uygulamada yerini almaktadır. Ancak Finans Bank’ın sunmuş olduğu bu krediden yararlanabilmek için tüketicilerin hesabında tanımlı bir kredili mevduat hesabının olması gerekmektedir. Ayrıca bu bankalar dışında sürekli olarak çalışılmakta olan ya da müşterisi olunan bir banka ile görüşme yapılarak kefilsiz ve gelir belgesiz kredi kullanılabileceği hususunda detaylı bilgi alınması önerilmektedir. Çünkü birtakım bankalar ipotek karşılığında herhangi bir gelir belgesi beyan etmeden kredi kullanılmasına olanak sunabilmektedir. Ayrıca çalışılmakta olan banka hesabında kabul görür oranda bir miktar paranın bulunması ile de paranın teminat gösterilmesi sonucunda kredi kullanma şansına sahip olunabilmektedir.

Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
4.8 (96.67%) 6 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan