Kredinotum.com

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Ev, araç veya yeni iş yeri açmak için insanlar, banka kredilerine başvurmaktadır. Ancak bundan önceki yıllarda kredi almak, ciddi bir meziyetti. Bir banka insanlara kredi vermek için, oldukça zorlu aşamalardan geçirir, yaklaşık 2 3 adet kefil ister ve bununla beraber kredi işinizi hallederdi.

Fakat gelişen teknoloji ile bankalar kefilsiz kredi vermeye başladı. Bunun sebebi ise, dediğimiz gibi teknolojinin gelişmesidir. Kefilsiz kredi veren bankala, kredi vereceği insanları başka şekilde kontrol edip, güvenilir olup olmadığını test ettikleri için sorun yaşamadan kredi verebilirler.

Bir diğer unsur ise, bankaların çoğalması ve rekabetin artmasıdır. Bankalar risk almaya başladı ve kredi verme işlemini daha da basitleştirdi. Uygun faizlere, kefilsiz krediler herkese olmasa bile, yaşayanların çoğuna verilmektedir. Kefilsiz kredi veren bankalar 2017 yılı içerisinde sistemde belirlenmiş olan kredi notu dediğimiz not oranına bakarak karar vermektedir.

Tüm özel bankalarda bu geçerli olmakla beraber, bazı devlet bankalarında kefil istenmektedir. Ancak tercihlerinizi özel bankalardan yapmanız halinde, sorunsuz ve kefilsiz bir şekilde ve daha öncesinde kötü bir izlenim bırakmayıp, kara listeye girmediyseniz, alabilirsiniz. İnsanlara sunulan bu fırsat doğrultusunda, ev araç gibi temel ihtiyaçların yanı sıra, tatile gitmek için bile kredi çeken vatandaşlarımız mevcuttur.

Denizbank, Halk Bankası, Finansbank ve Akbank gibi bankalar, kefilsiz bir şekilde kredi imkanı sunan bankalardan sadece bazılarıdır. Bu konu da kesin ve temel bilgileri müşteri hizmetlerinden veya şubelerinden alabilirsiniz. Ancak kredi tutarı 25.000 TL civarında tutulduğu için, kefille birlikte daha yüksek tutardaki kredilere girebilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2017
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.