Krediler

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Bankalar artan rekabet ortamının getirdiği birtakım gerekliliklerden dolayı müşteri potansiyelini artırmak amacıyla bazı yollara başvurmakta ve hemen hemen her bir bireyi potansiyel müşteri olarak değerlendirmektedir. Bu durum özellikle işsizler, sigortasız kişiler gibi nakit paraya ihtiyacı olan kesime doğru değerlendirilirse büyük bir imkan tanımaktadır. Bankaların sunduğu kredi imkanlarından birisi de gelir belgesi ya da maaş bordrosu olmayan ve kendisine kefil olacak kimse bulamayan kişiler için geliştirilmiştir. Bu kredilere genel bir başlık altında ihtiyaç kredisi denilmiştir.

Kefilsiz ve Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün mü?

Bankalar kredi için başvuran kişilerin kredi notlarını inceleyerek kefile ve gelir belgesine gerek kalmadan ihtiyaç kredisi vermektedir. Belirttiğimiz gibi bu krediden yararlanacak kişilerin kredi notlarının yüksek olması buradaki en önemli etkendir. Başvurulan bankada daha önceden işlem yapılmışsa ya da daha önce bu bankadan maaş ve benzeri ödemeler alınmışsa, banka öncelikle bu süreci değerlendirir. Bir anlamda siz o bankanın müşterisiyken ödemelerinizi düzenli biçimde yapıp yapmadığınız sizin kredi notunuzu belirlemektedir. Eğer bir taşınmaz malınız varsa bu da bankadan kredi almanızı kolaylaştıracaktır. Hatta banka bu taşınmaz üzerinde ipotek kurarak kredi vermek isteyecektir. Çiftçiler ve esnaflar da bu kredi imkanlarından faydalanabilecektir. Ancak yine dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise bankaların kara listelerinde yer almamak olmalıdır. Kara listede yer alan birisi iseniz kredi çekme ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Kefil ve Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar

İş Bankası: Düşük faiz ve rahat ödeme imkânlarıyla tanınan bankadan kredi almak için internet bankacılığını kullanabilir ya da şubede işlem yaptırabilirsiniz.

Akbank: Uzun yıllardır faaliyet gösteren bu banka da diğerleri gibi uygun faiz oranları ve kolay ödeme fırsatları sunduğu iddiasındadır.

ING Bank: 1.99 faiz oranı sunan banka birçok kredi imkanı sağlamaktadır.

Denizbank: İhtiyaç kredisi alanında en çok başvurunun yapıldığı ve en çok kredi veren bankadır.

Odeabank: Ülkemizde diğer bankalar kadar tanınmayan bir bankadır. Bu banka da etkinliğini ve tanınırlığını son günlerde oldukça arttırmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı