Kredinotum.com

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Kesin Onaylı kredi başvurusu ilk zamanlarda duyulduğunda çok cazip bir fikir olarak düşünülmektedir. Acil nakit ihtiyaçlarının duyulduğu zamanlarda ve kredi çekmenin tek çözüm yolu olarak görüldüğü anlarda kesin onaylı kredi kampanyaları kişilere büyük avantajlar yaratabilmektedir. Ancak bu kampanyanın başlığında yer alan kesin onaylı olması durumu kişileri yanıltabilmektedir. Pek çok banka kişilere ve kurumlara kredi vermek için izledikleri yol arasında düzenledikleri kampanyalar ile bireyleri kendi bankalarına çekmekte ve bu kampanya da aynı amacı taşımaktadır. Bu tip kampanyalarda ne yazık ki ufak pürüzler görünemeyebilmektedir.

Geçmiş dönemlerde banka ile problem yaşayan kişiler ya da ödenmemiş başka bir kredi durumu buluyorsa bu gibi durumlar kural dışı olarak görülmekte olup, kesin onaylı kredi seçeneğinden faydalanmak mümkün olmamaktadır. Kesin Onaylı Kredi Başvurusu kapsamında olumsuz en büyük unsur internet şubesi ya da sms yolu ile başvuru yapılması sırasında kişilere onay mesajının iletilmesidir. Ancak bu onay mesajı doğrultusunda hazırlanan evrakların bankaya götürülmesi esnasında banka yetkilileri ile yapılan görüşmede kriterlere uyum sağlanamaması gerekçesi ile işlemler olumsuz yanıtlanmaktadır.

Bu durum bireyleri zor durumlara düşürmekte ve hayal kırıklığı yaşayabilmektedir. Kişi bankacılık  kanallarından bir tanesini kullanarak başvuru yapması durumunda gelen onay bildirimi ile kredi kullanabileceğini düşünürken, banka yapmış olduğu son inceleme ile başvuru sonucunun aslında olumsuz olduğunu beyan etmektedir. Bu nedenle Kesin onaylı kredi başvurusu olarak tanımlanmış olan bu tip kredi kampanyalarının işlemlerinin bitirilmeden karar verilmemesi önerilmektedir.

Bankalar genellikle bu gibi kredi seçeneklerinin faiz oranlarını yüksek tutmaktadır. Hatta bireyleri büyük faiz oranlarına zorunlu bırakmaktadır. Bu nedenle bu gibi kredi kampanyalarında yapılan başvuruların onaylanması halinde de faiz oranlarının düşük olmasına dikkat edilmelidir. Akbank, Denizbank ve Garanti Bankası gibi bir takım bankalar kesin onaylı krediler vermektedir. Bu bankalardan bir tanesine müracaat edilmesi durumunda ve başvuru sonucunun olumsuz olması halinde diğer bir bankaya yönlenilmesi önerilebilmektedir. Ancak unutmamak gerekir ki aynı anda birden çok yapılan kredi başvuruları kredi notunu düşürmekte ve kredi işlemlerinin onaylanmasına engel olabilmektedir.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu
5 (100%) 3 yıldız

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.