Kiralık Kasa Ücretleri 2017

Kiralık Kasa Ücretleri 2017
Kiralık Kasa Ücretleri 2017

Birçoğumuz kıymetli eşyalarımızı,takılarımızı,altınlarımızı ve paralarımızı evimizde bulundurmak yerine bankaların kiralık kasalarında güvence altına almak isteriz. Genel olarak başvurulan yöntemlerden biri olan kiralık kasalar; hem kıymetli eşyalarımızın güvende olmasını hem de evde bulunduğunda oluşabilecek çalınma, zarar görme gibi risklerden eşyalarımızın korunmasını sağlamaktadır.

Kiralık kasalar çeşitli boyut ve ebatlarda üretilmektedir. Kıymetli eşyalarınızı banka kasasında güvence altına aldığınız da herhangi hırsızlık, deprem, sel, çalınma gibi tüm durumlardan banka sorumludur. Kiralık kasanın anahtarı, kasayı kiralayan kişide bulunur. Banka çalışanları ve personelleri dahi kasanın içine ne koyduğunuzu bilmez.

Bankalar kiralık kasa açarken bazı şartlar ve prosedürler uygulamakta olup her bankanın şartları farklılık gösterir. Tüm bankalar kiralık kasa açarken ek ücret istemekte ve ilk kasa açılışında depozito almaktadır. Kasa kiralama süresi sonunda tüm ödemeler yapılarak, kasanız boşaltıldığında depozito ücretiniz banka borcunuzdan düşülerek iadesi yapılır.

Bankalar kasanızı ziyaret etmeniz durumunda sizden herhangi bir ücret talep etmezler. Kiralık kasaların güvenliği açısından aklınızda oluşan sorularınız varsa eğer; genellikle bankalar kiralık kasalarını şubelerinin en alt katında özel güvenlikli bir alanda bulundurur.

Kiralık Kasa Nasıl Açılır?

Kiralık kasa açmak için tercih ettiğiniz bankanın şubesine giderek hesap açtırmanız gerekir. Daha sonra bankanızın sizden istediği belgeleri tamamlayıp, bankanızın işlemleri tamamlandıktan sonra kiralık kasanız açılmış olur

Kiralık Kasa Hangi Zamanlarda Kullanılır?

Kiralık kasa kullanım zamanı olarak genellikle banka şubesinin çalışma saatleri esas alınmaktadır. Hafta sonları veya resmi tatillerde bankanızın size vermiş olduğu kiralık kasaya ulaşamazsınız. Ancak kiralık kasa veren bazı bankalar 7/24 kasalarınıza ulaşabilme imkanı vermektedir.

Kiralık Kasa Boyutları

Bankaların özel olarak sunulan hizmetleri arasında yer alan kiralık kasalar farklı boyutlarda olabilmektedir. Küçük, orta ve büyük boy olmak üzere kiralık kasaların farklı boyutları vardır.

Kiralık Kasa Taban Fiyat Aralığı

Küçük boy kiralık kasa fiyatları ortalama 150-350 TL arasında,

Orta boy kiralık kasa fiyatları ortalama 200-400 TL arasında,

Büyük boy kasa fiyatları ortalama 250-520 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan