Kredinotum.com

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Banka tarafından kırmızı kalem yemek cümlesinin ne anlama geldiği hakkında kısa bir şekilde bilgi vermek gerekirse geçmiş dönem içerisinde herhangi bir bankadan alınan kredi kartı, kredi ya da bir kıymetli bir evraka ilişkin borcun zamanında ve düzenli ödenmemesiyle dosyanın takibe düşmesi sonucunda mahkemelik olması durumuna “kırmızı kalem yemekKırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar” olarak anlatmak mümkündür. Kırmızı kalem yemiş kişilerin bankalarla olan çalışmaları kara listede olduğu gibi 5 sene gibi bir süre kesilerek ve bankalarla olan ilişkilerine ara verilmektedir. Bankalara olan mevcut borçlar sebebiyle takibe alınmış kişinin avukatlık ya da icralık olması ciddi önem taşımaktadır.

Bu gibi durumlarla karşılaşılması durumunda tüm borçların ödemeleri düzenli olarak yapılmalıdır. Dikkat edilmeyen ve zamanında ödenmeyen borçlar sebebiyle kırmızı kalem yiye bireyler kredi çekememekte ve kredi kartı alamamaktadır. Bu sebeple borçlarını ödemeyen ve bankalarla ilişkisi bir süreliğine kesilen kişilere yani kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar günümüzde bulunabilmektedir. Ayrıca kırmızı kalem yiyen kişi kredi alabilir mi gibi bir soruya yanıt verilecek olursa net bir cevap bulunamamakta olup, bazı bankalar bu gibi durumlarda negatif sonuçlar verebilmektedir.

Günümüzde artık bankalar kredi başvurusu yapılması sırasında talebin işleme alınması için kendi çalışma politikalarınca belirlemiş oldukları kriterler ile bazı inisiyatifler kullanarak hareket etmektedir. Ancak kırmızı kalem yiyen kişilere kredi kullandırma ya da kredi kartı taleplerine olumsuz sonuçlar verebilmektedirler. Tüm bunların yanında kredi alabilmek için bankaya giderek başvuru yapan kişiler çalışmak istediği bankaya bir teminat göstererek başvuru yapmaları önerilebilmektedir.

Bir ipotek gösterilerek kredi talebinde bulunma durumunda başvuru sonucunun olumlu sonuçlanabileceği ve işlemin gerçekleşebileceği ihtimali yüksektir. İpotekle beraber başvurunun sonucunun olumlu ya da olumsuz olması da yine bankanın çalışma politikasına göre farklılık gösterebilmektedir. Merkez Bankası’nın uyguladığı sistem kara liste uygulamasının bir benzeri olarak tanımlanabilen ve bankaların veritabanı içinde yer alan kırmızı kalem yeme durumuna girilmemesi için kişilerin borçlarını zamanında ve düzenli bir şekilde yapmasına özen göstermesi gerekmektedir. Bankaların hizmetlerinden ve tüm avantajlarından kesintisiz yararlanmak için bu gibi hususlara dikkat etmek gerekir. Aksi halde nakit ihtiyacının olduğu ya da kredi kartı kullanılması gereken pozisyonlarda bankalardan başvuru taleplerine olumlu cevapların alınabilmesi imkansız hale dönüşebilmektedir.

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar
5 (100%) 3 yıldız

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Acill klrediye ihtiyaclm var ama klrmlzl kalem yed cekemiyoru acil cekebilcegim bankalar varml klrmlzl kalem iyen alabilirmi

  • Herkes bir kriz yaşayabilir on li olan banko borcunun ödemedi neden olmasin tekrar bir şans verilebilir her inişin bir çıkışı elbette olmalı tuzu kuru olanlar itiraz edebilir ne olaca adam intihar mi etsin elbet çözüm olmali

  • Tok tok konuşursunuz Allahım insanlara kınadığını göstermeden canını almazmış

  • Ben emekli çalışanım. Eşimde aynı şekilde. İnternetten araştırdım ve yazmaya karar verdim. Şöyleki; İstanbul’da çok aciliyetli olarak nakit ihtiyacı olan biri evini satıyor ancak ev banka kredisine uygun değil o yüzdende bende çareyi ne yapabilirim ile başladım. Benim garanti bankasında konut kredim var sakaryadan yazlık almıştım hatta içinde kiracısı var krediyi bu şekilde ödeme yapıyorum. Bu istanbulda aciliyetten satılık ev için 90 000 bin gibi bir paraya ihtiyacım var. Diğer kısmını biriktirdiğimiz para ile sağlıyoruz. Şimdi biz sakaryadaki evi satılığa çıkardık ancak bir evin satılması 3 veya 4 ayı bulacaktır. Sizlerden ricamız bize nakit sağlamanız. Emekliyiz ayrıca çalışıyoruz. 36 ay veya nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum. Ancak ayda 1300 tl ödeme yapıp daha sonra yazlığımda satılınca en son taksitlerini yüksek bir meblağ ile kapatma şansım olacaktır. Lütfen maile dönmenizi rica ediyorum. Veyahutta ne yapmamızı önerirsiniz. Bankada konut kredimiz olduğu için vermiyorlar başka kredi.

  • Kırmızı Kalem Yiyene herhangi kredi kartı, kredi verilmesi taraftarı değilim.Herkes ayağını yorganına göre uzatmalı işini şansa bırakmamalıdır.