Kredinotum.com

KOSGEB Girişimcilik Kursları 2017

Milyonlarca insan iş hayatında çalışmakta olup herkesin kendi işini kurma veya projeleri vardır. Bu projelerin gerçekleşmesi için var olan maddi ihtiyacın karşılanabilmesi için devlet, KOSGEB aracılığıyla kendi işini kurmak isteyenlere 50 bin TL hibe, 100 bin TL faizsiz geri ödemeli kredi vererek iş hayatında çalışmakta olup kendi işini kurmak isteyen girişimcilere kredi sağlamaktadır. Bu kredi 2 çeşit olup birisi 50 bin TL’ye kadar geri ödemesiz yani hibe olup devlet, KOSGEB aracılığıyla bu krediyi tamamen geri ödeme olmaksızın, girişimcilere hibe programı olarak sunmaktadır.

Bu hibeden yararlanarak destek alan girişimci, peşinden 100 bin TL geri ödemeli faizsiz krediyi de alabilmektedir. Ancak, KOSGEB bu aşamada sizden toplam 70 saat süren, girişimcilik eğitim programını tamamlayarak girişimcilik sertifikasını almış olmanızı istemektedir.

Nedir bu girişimcilik sertifikası derseniz girişimcilik sertifikası nasıl alınır ile ilgili makalemizi okumanızı öneririz. Eğer girişimcilik sertifikasını nasıl alacağınızı biliyorsanız bu aşamada uzmanlarımız sizler için KOSGEB girişimcilik kursları 2017 yılı içerisinde hangi il, ilçelerde hangi tarih ve saatlerde kurs vermektedir ile ilgili araştırmalarını aktaracağız.

Bu konuda özel girişimcilik eğitimi veren firmalardan eğitim almamanızı, bu eğitim veya sertifika için sizden para isteyenlere kesinlikle inanamayınız. Sertifika tamamen KOSGEB destekli olup ücretsizdir.

Özel kurumlardan aldığınız sertifikaların geçerliliği olmayıp sadece üniversitede okuyan ve GİRİŞİMCİLİK dersi veya eğitimini üniversite içerisinde almış olanların sertifikası ile KOSGEB tarafından onaylı olan İŞKUR ve İSMEK üzerinden sertifika alınması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için KOSGEB web sitesini ziyaret edebilir 444 1 567 numaralı KOSGEB çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Kursları 2017
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Benim alacagim makina arac gerec 3 yasinda olursa 700 milyar sizin verdiniz para 100 milyar 10 yasinda olsa bi destek olur.

  • Nereye basvuracam ben mardin midyata oturuyorum burda kayit almiyorlar artik yardimci olsaniz sevinirim