KOSGEB Girişimcilik Kursları 2017

KOSGEB Girişimcilik Kursları 2017
KOSGEB Girişimcilik Kursları 2017

KOBİ’lerin desteklenmesi ve gerekli yardım programlarına dahil edilebilmesi amacıyla kurulan KOSGEB aslında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulmuş bir teşkilattır. KOSGEB’in açılımı ise Küçük Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır. KOSGEB tamamı ile KOBİ’lerin desteklenmesi ve gerekli yardım programlarına dahil edilmesi amacıyla kurulmuş olup tüm Türkiye genelinde yer alan işletmelerle ilgili yasa mevzuatları kapsamında destekler.

KOSGEB, hibe krediler ve destekler kullandırmak da ve girişimcilerin desteklenmesini, girişimcilerinin yaygınlaşmasının sağlanmasını, başarılı işletmeler kurulmasına yardımcı olarak ekonominin zenginleştirilmesini amaçlamaktadır. Bu kredi ve hibelerden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin kesinlikle KOSGEB sistemlerine kayıtlı olması gerekmektedir. KOSGEB sistemlerinde kaydı bulunmayan KOBİ’ler ne yazık ki kredi desteği veya hibe alamazlar.

Bu nedenden ötürü kredi veya hibe almak isteyen KOBİ’lerin ilk iş olarak en yakın KOSGEB merkezine başvurarak KOSGEB sistemlerine kaydolması gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına kaydını oluşturan bir girişimcinin KOSGEB hibe ve kredilerinden faydalanabilmesi için KOSGEB’in oluşturduğu girişimcilik kurslarında bulunması, başarı ile bitirmesi ve genç girişimcilik sertifikası alması zorunludur.

KOSGEB Genç Girişimci sertifikası İŞKUR başkanlığında İŞKUR’a kayıtlı anlaşmaları kurumlar aracılığı ile verilmektedir. Adaylar Genç Girişimci Sertifikası almak için yaklaşık 45 gün süren bir kurstan geçmektedirler. Bu kurs programı ile alanında başarılı, kar eden bir işletme kurmak isteyen girişimcilere gerekli olan bilgilerin olabildiğince hızlı bir biçimde aktarılması amaçlanır. Kredi veya hibe desteği alan girişimcilerin iş hayatında başarı ile ilerlemesi için bu kurslar önemlidir. Kursa katılan ve başarı gösteren girişimcilere sertifika verilir. Sertifika elde eden girişimciler kredi ve hibe ile desteklenerek iş düşüncelerini hayata geçirebilir.

Girişimci sertifikasını başarıyla kazanan kişiler kendi oluşturdukları iş planları ile KOSGEB’e başvurarak KOSGEB’den kredi veya hibe desteği almak için şanslarını deneyebilir. KOSGEB tarafından oluşturulan KOBİ’leri desteklemeyi amaçlayan her türlü projeye başvurmak için gerekli olan başvuru formunu KOSGEB’in web sayfasından indirebilirsiniz. Açılan sayfanın en altından ihtiyacınız olan projenin başvuru formunu bilgisayarınıza indirip düzenleyebilir, elde ettiğiniz form ile en yakın KOSGEB Hizmet Binasına başvuruda bulunarak kredi veya hibeler gibi destek programlarından yararlanmak üzere şansınızı deneyebilirsiniz.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan