Kredinotum.com

KOSGEB Hibe Kredi ve Destekleri Başvuru Formu 2017

Bildiğiniz gibi KOSGEB, Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığına bağlı bir kuruluş olup tam açılımı ve anlamı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme İdaresi Başkanlığı’nın kısaltması olarak bilinmektedir. KOSGEB üzerinden hibe geri ödemesiz kredi alabileceğiniz gibi geri ödemeli yüksek miktarlarda kredi de alabilmektesiniz. KOSGEB’in tek amacı KOBİ’lerin gelişmesi ve ayakta durabilmesini sağlamaktır. KOSGEB sayesinde KOBİ’ler ayakta kalır ve yoluna emin adımlarla yürümeye devam edeler. Sizin de küçük bir işletmeniz var veya yeni bir projeniz varsa KOSGEB ile taşınmaya hazırlanın. Bu yazımızda sizler için KOSGEB hibe kredi ve destekleri başvuru formu 2017 yılında nasıl oluşturulur onu anlatacağız.

FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ: KOSGEB’in KOBİ’ler için en önemli desteklerinden birisi de faizsiz kredi desteğidir. Buna göre üretim veya kalitenin arttırılması ile Ar-Ge araştırmaları için 3 yıl geri ödemesiz sonrasında faizsiz olarak 100 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Bu ihtiyaçlarınız için bankalardan kredi almak istediğinizde yüksek faiz ve kredi notu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. KOSGEB, KOBİ’lerin bu sorunlarına çözüm üretmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir. KOSGEP, sizin başvurunuz sonrası sizin adınıza bankalarla görüşerek en düşük faizli krediyi bularak kullandırılır. KOSGEB faizin tamamını ödeyerek size sadece ana parayı bırakır.

2017 YILI HİBE VE DESTEKLERİ: Bildiğiniz üzere KOSGEB, yeni girişimcilerin desteklenmesi amacıyla hibe kredi ve faizsiz kredi destekleri vermektedir. 2017 yılı içerisinde KOSGEB Genç Girişimcilere 50 bin TL Hibe – 100 bin TL faizsiz kredi ve Genç girişimcilere 30 bin TL hibe – 70 bin TL faizsiz kredi kampanyalarıyla, sorunlarınızın çözümüne uygun alternatifler sunarak, sizlere çok daha hızlı destek dönüşü sağlamayı hedeflemektedir. Ancak KOSGEB’den hibe veya geri ödemesiz kredi almanız için izlemeniz gereken yollar vardır.

KOSGEB BAŞVURU AŞAMASI VE SONRASI: Öncelikle KOSGEB’in desteklediği veya teyit ettiği eğitimlere katılarak girişimcilik sertifikası almanız gerekmektedir. Bu sertifikayı almadan KOSGEB’den hiçbir yatırım veya hibe alamazsınız. Bu sertifika sonrasında KOSGEB ile irtibata geçeceksiniz. Üniversite okurken ders olarak alınan girişimcilik sertifika belgeleri de bu belge yerine geçmektedir.

KOSGEB DESTEKLERİ: KOSGEB, KOBİ’ler için çok farklı kategorilerde destek sağlamaktadır. En başta desteği hibe desteğidir. Bir fikir veya kurulu işletmenizi KOSGEB’e başvuru yaparak bildiriyorsunuz. KOSGEB sizin için hibe programı hazırlıyor gibi düşünebilirsiniz. KOSGEB ile firmanızın kuruluşundan başlayarak üretim ve pazarlamaya, Ar-Ge’den inovasyona kadar birçok alanda destek vermektedir. KOSGEB destek programları aşağıdaki gibidir,

 1. KOBİ Proje Destek Programı
 2. Tematik Proje Destek Programı
 3. İşbirliği Güçbirliği Destek Programı
 4. AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı
 5. Genel Destek Programı
 6. Girişimcilik Destek Programı
 7. Gelişen İşletmeler Piyasası Kobi Destek Programı
 8. Kredi Faiz Desteği
 9. Laboratuvar Hizmetleri

Veya İŞGEM’de yar alan bir işletme sahibi olmanız gerekmektedir. Sonrasında İşletmenin kurulması ve KOSGEB veri tabanına kayıt olma işlemleri vardır. Akabinde iş planının hazırlanması ve değerlendirme aşamalarından sonra KOSGEB üzerinden hibe veya geri ödemesiz kredi alabilirsiniz. Kafanıza takılan tüm sorularınızı uzmanlarımıza aşağıdaki yorum alanından sorabilirsiniz.

KOSGEB Hibe Kredi ve Destekleri Başvuru Formu 2017
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ben 33 yaşındayım sanayiye bir oto tamirhanesi açmak istiyorum hibe kredi veya faizsiz kredi almam mümkün mü? Her şartta eğitimlere katılmam gerekiyor mu?

 • Konya’nın Çumra ilçesinde yaşıyorum büyük baş hayvan almayi düşünüyorum koskep hibe kiredisinden yararlanabilirmiyim