Kredi Başvurusu Hızlı Onaylatma Yöntemi

Kredi Başvurusu Hızlı Onaylatma Yöntemi
Kredi Başvurusu Hızlı Onaylatma Yöntemi

Nakit ihtiyacınızı karşılayabilmek için yapacağınız kredi başvurusunun hızlı sonuçlanması için evraklarınızı tam ve eksiksiz olarak teslim etmiş olmanızdan daha önemli bir kural da kredi işlemlerinizi yapan banka personelin iş yoğunluğudur. Öncelikle kredi notunuzun talep ettiğiniz kredi miktarının onaylanması için uygun olup olmadığına emin olunuz. Kredi notunuzun yüksek olması yaptığınız kredi başvurusunun çok daha kısa sürede onaylanması, hatta çoğu durumda kredi notunun yüksek olması kredi başvurusu yaptığınız anda onaylanması sayesinde kredi başvurusu hızlı onaylatma yöntemi içerisinde en fazla desteklenen yöntem olup kredi notu yüksek kişiler her zaman bankalarda daha öncelikli işlem yapmış olurlar.

Mesela 1250 kredi puanına sahip ve 8 aydır aynı iş yerinde çalışan 2000TL bordro maaşı olan bir müşteri için banka 15.000TL için sabah aldığı başvuruyu öğleden sonra, öğlen veya öğleden sonra aldığı başvuruyu bir sonraki gün öğlene kadar sonuçlandırarak olumlu veya olumsuz olarak kredi başvurusunun sonucunu bildirir. Ancak 1250 kredi puanına sahip ve daha önce çok fazla kredi başvurusu olup ret cevabı almış bir müşteri için 2000TL bordro maaşı için yapacağı başvuruda banka 15.000TL için diğer bankalardan neden ret aldığını araştırmak, risk analizi yaparak değerlendirme yapmak için başvuru süresi 2 iş günü bazı durumlarda 3 iş günü sürmektedir.

Bu durumda başvurunuzu Perşembe günü yaparsanız kredi başvurunuz pazartesi günü cevaplanmak üzere hafta sonu tatili nedeniyle 2 gün daha geç belirlenir. Bu nedenle kredi başvurusu yaptığınız gün de kredi başvurunuzun onaylanabilmesi için çok önemli bir etkendir. Pazartesi günü iş yoğunluğu nedeniyle bankalar kredi başvurusunu aynı gün sonuçlandırabilmekteyken, pazartesi günü yapılan başvurular genelde Salı gün değerlendirmeye alınabileceği gibi banka çalışan memurunun iş yoğunluğu hafifse Salı günü sabahı da değerlendirilerek kredi başvurunuz ile ilgili tarafınıza bilgi verilebilir.

Unutmayın, çok fazla kredi başvurusu yaparak kredi notunuzu düşürebileceğiniz gibi çok fazla kredi başvurusu yapan kişilerde banka daha önce yaptığı kredi başvuruların nedenleri ve reddedildiyse neden reddedildiğini araştırarak kredi başvurunuzun geç cevaplanmasına neden olacaktır. Bu da sizin kredi talebinizde hem daha fazla beklemenize hemde reddedilme olasılığının yükselmesine neden olacaktır.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan