Kredi Kartı

Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır 2017

Güncelleme:

Günümüzde pek çok banka herhangi bir şubeye gidilmeden kredi kartı başvurusu yapabilme olanağı sunmak için internetten kredi kartı başvurusuna olanak sunmaktadır. Ancak bu uygulamanın yanı sıra yapılan internetten yapılan kredi kartı başvurularının sonuçları hakkındaki bilgilere internetten ulaşabilmek için yalnızca bir takım bankalar hizmet vermektedir.

Kredi kartı başvuruları sonrasında kart başvurusunun durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterler. Bu talepleri doğrultusunda da bankalar üzerinden başvuru yapmışlar ise yine aynı kanalı kullanarak sonuçları hakkında bilgi alabilmektedirler.

Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

Yapılan kredi kartı başvuru sonuçlarının süreleri bankaların çalışmalarına ve değerlendirmelerine göre değişmektedir. En erken 3 iş günü içerisinde belli olan kredi kartı başvurularının sonuçları hazırlanma ve teslim aşamaları ile 15 gün içerisinde sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Kart Başvurusu Nasıl Sorgulanır

Yapılan kart başvurusunun sonucu hakkındaki bilgiye sahip olabilmek için ise; başvuru yapılan bankanın telefon ve internet bankacılığı üzerinden ya da herhangi bir şubeye müracaat edilerek sorgulanabilmektedir. Tüketicilerin ve tüm müşterilerinin beklentilerine hızlı yanıt vermek ve başvurularına pratik kanallar ile yanıt vermek isteyen bankalar müşteri hizmetleri ve internet bankacılığı kanallarından hızlı işlemler yapmaktadırlar.

Bankaların telefon bankacılığı hizmetlerinde kullandıkları numaralar ve sesli yanıt sistemi üzerinden kullanılacak olan adımlar aşağıdaki listede yer almaktadır. Günümüzde pek çok banka sesli yanıt sistemi üzerinden ve başvuru esnasında belirtilen cep telefonu numarası kullanılarak başvuruların sonuçlarının öğrenilmesine olanak sunmaktadır.

Anadolu Bank

Anadolubank Worldcard başvuru sonucunu öğrenmek için 0850 222 55 50 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 3 ve 4 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Akbank

Akbank Axess, Wings ve Carrefour Axess kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenmek için 0850 222 25 25 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 9, 3 ve 2 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Akbank Boyner başvuru soncunu öğrenmek için 444 29 29 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 4 ve 2 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Akbank Axess, Wings ve Free kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenmek için 444 25 25 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 9, 3 ve 2 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Bank Asya

Bank Asya Asya Card ve DIT kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenmek için 0850 222 4 888 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 3 ve 0 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Citibank

Citibank Citi ile Axess kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenmek için 444 0 500 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 2, 2 ve 2 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Denizbank

Denizbank Bonus, Üretici Kart, Miles & More ve Sea & Miles kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenmek için 444 0 800 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 0 numarasının tuşlanması gerekmektedir.

Finansbank

Finansbank Cardfinans, Fix Card ve Nakit kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenmek için 0850 222 0 900 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 1, 2 ve 3 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Garanti Bankası

Garanti Bonus, Money Card, Bonus Trink, Shop&Miles, Flexi ve American Express kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenebilmek için 0850 222 0 333 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 3, 4 ve 1 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Halkbank

Halkbank Halk Card ve Advantage Card başvurularının sonuçlarını öğrenmek için 444 0 400 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 1 ve 0 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

HSBC

HSBC Advantage, Rouge, Black, Pegasus ve Pegasus Üniversiteli, Advantage Hızz Üniversiteli, Advantage Design, Campus, Advantage Hızz, Platinum kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenmek için 444 0 111 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 1, 7 ve 7 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası

İş Bankası Maximum Kart, Maximum Aktif ve Maximiles kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenmek için 0850 724 0 724 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile * numarasının tuşlanması gerekmektedir.

ING Bank

ING Bank Bonus kartının başvuru sonucunu öğrenmek için 0850 222 0 600 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 2 ve 0 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

ŞekerBank

Şekerbank Bonus Kart başvurusunun sonucunu için 444 7878 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 3 ve 3 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Türk Ekonomi Bankası

TEB Bonus kartının başvuru sonucu için 0850 200 0 666 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 1, 5 ve 3 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

TEB World card başvuru sonucunu öğrenmek için 0850 200 0 666 numaralı telefonu aramak yeterlidir.

Vakıfbank

Vakıfbank World Card, Vakıf Card, Taraftar Kart, Rail & Miles kartlarının başvuru sonuçlarını öğrenmek için 444 0 724 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 3 ve 9 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi World Card ve Adios kartlarının başvuru sonucu için 444 0 444 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi ile 1, 7 ve 2 numaralarının tuşlanması gerekmektedir.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Maximum Kredi kartının başvuru sonucu için 444 00 00 numarasını aramak yeterli olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı