Kredinotum.com

Kredi Kartı Borcu Kapatan Bankalar

Kredi kartlarının ve kredi kartı kullanıcı sayının gittikçe arttığı bu son dönemlerde pek çok kişinin birden fazla kredi kartı sahibi olduğunu ve kredi kartlarını aktif olarak kullanmakta olduğunu söylemek mümkündür. Bu durum sonucunda kredi kartının yanlış kullanılması sonucunda kişilerin mevcut kart borçlarını ödemekte güçlük çekmesi de kaçınılmaz olmaktadır. Ayrıca kredi kartlarının sunmuş olduğu taksitli alışveriş ve puan gibi avantajlarından faydalanmak ve tüm alışverişlerini taksitli yapabilmek adına yüksek limitlerde kredi kartı sahibi olan kişiler de dönem sonlarında kart borçlarını ödemekte güçlük çekmektedir.

Kredi kartları yanlış kullanım ve bu gibi faktör sonucunda tüketicileri büyük maddi sıkıntılara sokmaktadır. Bu aşamada da yine bankalar ve finansal kuruluşlar ürün ve hizmetleri ile müşterilerine ve diğer tüketicilere kredi ürünleri ile yanıt vermektedirler. Kredi kartlarının mevcut borçlarının artması ve bu borçların ödenememesi sonucunda bankalar kampanyalar düzenleyerek müşterilerinin borçlarını kapatmaya yönelik kredi seçenekleri sunmaktadırlar. Bu kredi ürünlerinin özellikleri ise bazı kampanya dönemlerinde uygun faiz oranları ile sunulmakta olup, kredi kartı faiz oranlarından daha makul tutarlara indirgenmektedir.

Düşük oranlardaki faiz hesaplamaları sonucunda tüketiciler bu kredi seçeneklerinden yararlanmakta ve kredi ürününden yararlanarak kredi kartı borcu taksitlendirme şansına sahip olmaktadırlar. Bu kredi ürünü borç kapatma kredisi olarak isimlendirilmiş olsa dahi tüketici kredisi olarak kullanılmaktadır. Kredinin kullanımı aşamasında kredi kartı borç dökümünün bankaya beyan edilmesi ile banka krediyi direkt olarak kredi kartı hesabına aktarmakta ve kredi kartı borcunu kapatmaktadır.

Kredi kartı borcunun başka bir banka hesabında olması durumunda ise banka kredi kartı borç transferi işlemi yapmaktadır. Bu aşamada ise bankaya borç transferi başlığı altında başvuru yapmak gerekmektedir. Kredi kartı borcu kapatan bankalar transfer işlemlerinde şubelerden direkt olarak işlem yapmaktadırlar. Diğer bankacılık kanallarından yapılacak olan kredi başvurularında mevcut borcun sorgulama aşamasında ekrana gelmesi sebebi ile direkt olarak red cevabı ile sonuçlanmaktadır. Bu nedenle borç transferi söz konusu ise bankanın herhangi bir şubesine giderek banka yetkilisi ile birebir görüşme sağlanmalıdır. Kredinin kullanılması halinde de banka kullanılan kredi tutarını beyan edilen banka hesap numarasına EFT yapmakta ve mevcut borcu kapatmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Kapatan Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.