Kredinotum.com

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2016

Yeni çıkan kanun sonrası bildiğiniz üzere kredi kartı borçlarının bir yıl içerisinde 3 kere asgari tutar dahi ödenmemesi durumunda kredi kartı kullanıma kapatılarak, tüm borcunun ödenmesi talep gerekmektedir. Bu nedenle borcunu ödeyemeyen insanlar kredi kartı borcu taksitlendirme 2016 yılı formülleri ve ipuçları ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Buna göre, kredi kartınızı sanalpazar gibi eticaret siteleri üzerinden sanal bir alışveriş yapıyormuş gibi %5 ile %7 arasında değişen komisyonlarla taksitlendirebilirsiniz. Ancak bu işlem için yapmanız gerekenleri aşağıda anlattığım gibi bu işlemin kanuni bir sorumluluğu olmadığı gibi etik bir durum değildir. Ayrıca bir diğer yöntem de kredi kartı borcunuzu, kredi kartı taksitlendirme işlemleri yapan kişiler aracılığıyla %10 ile %12 arasında komisyon oranlarına taksitlendirme işlemidir ki bu iki seçeneğin de nasıl olduğunu anlatacağım. Bir de bankanın kredi kartı borcunuzu taksitlendirme işlemi var, bu direkt olarak banka size kredi kartı borcunuz kadar kredi kullandırmakta ve 12 ay için %1,75 faiz talep etmektedir.

Sanalpazar eticaret sitesi üzerinden 2 farklı bilgisayar ve ip adresi ile üyelik açıyorsunuz. Bir üyelik ile sanal bir ürünün satışını hazırlıyorsunuz. Bu cep telefonu, plazma tv veya herhangi bir elektronik ürün olabilir. Bu ürünü seçerken, kredi kartınızın taksitlendirme fiyatınız ile doğru orantılı olmalıdır. Eğer siz, LG marka bir TV satışı yapıp piyasa değeri 500TL olan bir cihazı satışa çıkartıp 5000TL yazarsanız dikkat çekerek satışınız iptal edilecektir. Bu aşamada kredi kartı borcunuz ile ürün aynı eşdeğerde olmalıdır. Yani 500TL değerinde bir TV satışı açtıysanız 500TL borcunuz olmalı gibi. Üç aşağı beş yukarı fiyat dengesi ortalama olmalıdır. Öncelikle tüm kredi kartı borcunuzu 3 ila 5 iş günü arasında tamamını nakit olarak ödemelisiniz. Kredi kartı borcunuzu ödedikten sonra, genel olarak bu işlem için pazartesi sabah erken saatleri seçerseniz, tüm işlemleriniz aynı gün biter ve en geç 2 günde paranız hesabınıza yatar. Ancak Perşembe veya Cuma günü bu işlemi yaparsanız, hafta sonu tatili nedeniyle işlemlerinizin onaylanması 1 hafta sürecektir.

Üyelik açtınız, satışı aktif ettiniz. Diğer üyelik ile kredi kartı bilgilerinizi girerek 9 taksitte ödeme yapıyorsunuz. Daha sonra mesai saatleri içerisinde 2 saat sonra sizden kargo onayı isteyecektir. Bu aşamada eğer herhangi bir TV gibi bir ürünü kargo ile gönderir kargo takip numarası girebilirseniz %5 komisyon ile kurtulabilirsiniz. Eğer online yada elden satış olarak seçenek işaretlerseniz %7 komisyon kesilmektedir. Bu nedenle hangisini tercih etmek istiyorsanız onu kargo teslim olarak seçebilirsiniz. Daha sonra karşı üyelikten kargo aldım olarak onay sonrası teslim aldım sorun yok onayı verilmelidir. Bu onay sonrası satış hesabınızda ödemeniz yapılacaktır yazısı çıkacaktır. Bu aşamada işlemlerin incelenmesi ve ödemenin onaylanmasını beklemelisiniz.

Genel olarak firma iki tarafı da arayarak teyit almaktadır. Bir tarafa ürünü teslim ettiniz mi diğer tarafa ürünü sağlam teslim aldınız mı sorusu sorulur. İşlemlerin tümünün onayı eğer saat 13.00’a kadar gerçekleştiyse saat aynı gün 16.00’a kadar ödemeniz hesabınıza gönderilir. En geç bir sonraki gün işlemleriniz tamamlanır. Aksi durumda en geç 2 iş günü sonunda ödeme her türlü hesabınızdadır. Ancak arada hesabınızı girip kontrol etmelisiniz; her iki taraf içinde. Çünkü bazı durumlarda sanalpazar karşılıklı iki taraftan da kimlik fotokopisi talep edebilmektedir. İlk alışverişlerde bu bazen olmaktadır, bu aşamayı da hızlı atlatmak için sürekli olarak sistemi takip ediniz.

Bir diğer kredi kartı borcu taksitlendirme 2016 yöntemleri içerisinde var olan aracı firmalar ile %10 ile %12 arası komisyon ödemektir ki bunu asla tercih etmemenizi önereceğim. Çünkü kanuni olarak bu suç olup yakalanmanız durumunda ağır para cezasına çarptırılabilirsiniz. Sadece sizin yakalanmanız değil firmanın da ileride bir gün yakalanması sonrası pos cihazında yapılacak incelemede sizin işlemleriniz de görünecek olup bu işlem de incelemeye alınacaktır.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.