Kredinotum.com

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Her banka kendi bünyesinde ayrı kredi kartı borç yapılandırma işlemi, prosedürü ve şartları ile bankaya olan borçlarınızı taksitlendirmektedir. Bizde bu yazımızda tüm bankaların borç yapılandırma sistemleri ve yöntemlerini araştırarak sizler için ipuçları ile detaylı bir yazı hazırladık.

FİNANSBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Günümüzde insanlar kullandığı kredi kartlarının asgari tutarını dahi ödeyemez duruma gelmiştir. Şuanda ülkemizde borçluların %65’i her ay kredi kartlarının asgari tutarını ödemekte, %35’i sadece her ay düzenli olarak kredi kartı ekstre borcunun tamamını ödeyebilmekte olup her ay %10 oranında kredi kartı borçları kanuni veya idari takibe alınmaktadır. Finansbank, kredi kartı borcunun taksitlendirilmesi ve ödemelerin rahatlaması amacıyla Finansbank kredi kartı borcu yapılandırma seçeneği sunmaktadır. Kredi kartı borcu yapılandırması için kredi kartı borcunuzun asgari tutarı ödenmek üzere kalan borç banka tarafından o günün faiz oranından biraz daha yüksek faiz oranıyla 6 ile 9 ay aralığında taksitlendirilmektedir. Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

HALKBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma işleminde müşterilerine büyük kolaylık sağlamakta olup Paraf kredi kartlarında %2,02 faiz oranı ile 9 aya kadar kredi kartı borcunuzu taksitlendirme işlemi yapmaktadır. Halkbank müşterisi olduğunuz şube ile görüşme sağlamanız dışında 0850 222 0 400 numaralı Halkbank dialog telefon bankacılığı üzerinden veya internet şubesi üzerinden yaptığınız başvuru talebi iletebilirsiniz. Halkbank kredi kartlarında borç yapılandırması sadece asıl kart sahipleri için yapılmakta olup ek kredi kartı sahipleri için borç yapılandırması yapılmamaktadır. Ek kredi kartı sahiplerinin borçlarını ödeyememesi durumunda yapılandırma işlemi asıl kredi kartı sahipleri üzerinden yapılmalıdır. Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

GARANTİ BANKASI KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Bu yazımda sizlerle Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma konusunu paylaşacağım. Banka sektöründe öncü bankalardan olan Garanti Bankası müşterilerinin ödeme güçlüğü çektiği durumlarda müşterisini mağdur bırakmamak adına  kredi kartı ve çekilen kredilerin taksitlerini ödeyebilecekleri küçük rakamlara bölmek için yeniden yapılandırma, yeniden finansman, yardımcı finansman adı altında bir çok kolaylık sağlamaktadır. Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

HSBC KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: HSBC kredi kartı borcu yapılandırma işlemine derman ile avantajlı çözümler üretmektedir. HSBC borç eriten taksit imkânı sayesinde birikmiş kredi kartı borcunuzu, dönem içi harcamalarınız üzerinden azaltmanız veya taksitlendirmeniz mümkün. Derman sayesinde ekstrenize yansıtılmamış dönem içi harcamalarınızı bekleyen taksit tutarlarını yeniden taksitlendirerek borçları 9 eşit taksite yayarak borcunuzu erite erite ödemenizi sağlamaktadır. Hiçbir bankanın sunmadığı böyle bir uygulama sadece HSBC kredi kartı kullanan müşterilere özel olarak hazırlanmıştır. HSBC Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

ODEABANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Odebank kredi kartı borcu yapılandırma işleminde banka müşterilerine cazip avantajlar sunarak kredi kartı borcunu yapılandırma işlemini gerçekleştirmekte olup Bank’O kredi kartı ödemeleri için Odeabank müşterilerine peşin harcama sonrası taksitlendirme imkanı sağlamaktadır. Öncelikle peşin harcama yaptıktan sonra banka internet şubesi veya mobil bankacılık üzerinden kredi kartı detaylarınıza erişim sağlayarak kredi kartı ile yaptığınız peşin harcamayı aylık %2,02 oranında faiz ile 3 aydan 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Eğer kredi kartınızla peşin yaptığınız ödemeden sonra ekstreniz kesilir ve bu ekstrede kredi kartı borcunuz netleşirse artık borç yapılandırma veya taksitlendirme yapamazsınız. Bu nedenle peşin alışverişlerinizi borcunuz kesinleşmesi olan ekstre kesiminden önce yapınız, aksi durumda Odeabank kredi kartı borcunuzu yapılandırma veya taksitlendirme işlemi özel olarak uygulamamaktadır. Odeabank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işleminde pek çok avantaj sunmakta olup taksit ayrıcalıkları ile en fazla tercih edilen banka kredi kartları arasında MaxiPuan ve Müzekart gelmektedir. Sinemanın kredi kartı olması ile müzelerin Müzekart olması nedeniyle çok fazla talep edilen iş bankası kredi kartları kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır. Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

VAKIFBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma taleplerinde banka sizlere özel bir kredi paketi hazırlamış olup bu kredi paketinden yararlanmanızı sağlamaktadır. Buna göre, Vakıfbank kredi kartı kullanarak borcunu ödeyemeyen kişilerin kredi kartı tüm borcu borç transfer kredisi adı altında kredilendirilmekte olup kredi kartına ait tüm borç ödenerek 12 taksitten başlamak üzere 36 aylık vadeye kadar taksitlendirilmekte ve yapılandırılmaktadır. Ancak banka, bu paketten yararlanan kişilerin kredi kartını kullanıma kapatarak iptal etmekte, bu şartlar altında borç transfer kredisi sağlamaktadır. Kredinizin ödemesinin tamamlanması akabinde yapacağınız başvuru sonucunda eski kredi kartınızı alıp alamayacağınız banka inisiyatifindedir ancak bankanın bu tür sorun yaşadığı müşteriler ile tekrar kredi kartı çalışması yapmadığı ortadadır.  Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

ZİRAAT BANKASI KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Ziraat Bankası kredi kartı borcundan kaynaklı ödeme güçlüğü çeken, sürekli gecikmeye düşen ve taksit tutarı yüksek olması sebebi ile minimum asgarisini ödemekte olan tüketicilerine yapılandırma hizmeti vererek düzenli bir ödeme planına sahip olması için çalışmalar yürütmektedir. Pek çok tüketicinin birden fazla kredi kartı kullanmakta olduğu günümüzde kredi kartlarının alışverişlerde ilk tercih olarak kullanılması sonrasında doğan borç sıkıntılarının çözülmesine olanak sunan Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerini de oldukça kolay tutmaktadır. Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

YAPI KREDİ BANKASI KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Kredi kartı borçlarının yapılandırması işlemlerinde kredi kartının anapara borç tutarı, faizleri ve o güne kadar oluşmuş tüm masrafları ile hesaplanmış olan güncel tutar üzerinden yapılmaktadır. Bu tutarların peşin ödenmesi halinde bankalar ya da varlık yönetim şirketleri bu tutarlar üzerinden bir indirime gidebilmektedirler. Ancak yapılandırma işlemleri genellikle peşin olarak yapılamayan kredi kartı borçları için geçerli olmaktadır. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

TEB KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Günümüzde pek çok kredi kartı kullanıcı yanlış kullanım sonucunda ya da maddi sıkıntılar sebebi ile kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük çekmektedir. Bunun yanı sıra ödenemeyen kredi ve kredi kartı borçları sebebi ile de takibe düşmüş kredi kartı sahibi bulunmaktadır. Bu durumların yaşanmaması ve takibe düşülmemesi için tüketiciler mevcut kredi kartı borçlarında yapılandırmaya giderek daha düzenli bir finansal yaşam elde edebilmekte ve sicilleri olumsuz yönde etkilenmemektedir.  TEB Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

AKBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Kredi kartlarının taksitli alışverişe olanak sunması ve diğer avantajlar ile pek çok alışverişlerde puan kazanmaya olanak sunması sebebi ile tüketiciler tarafından sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Ancak sabit gelir ile beraber ihtiyaçların fazla olması tüketicileri birden fazla kredi kartı kullanmaya teşvik etmekte ve günümüzde pek çok kişinin birden fazla kredi kartının olduğu görülmektedir. Bu durum sonucunda da sabit gelirli tüketiciler bu kredi kartlarının borçlarını maddi ya da diğer sorunlar sebebi ile ödeyememekte hatta takibe düşerek daha büyük sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

ING BANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Kredi kartları alışverişlerde tüketicilere sunmuş olduğu avantajlar ile birlikte yanlış ve hatalı kullanım sonucu dezavantajlar doğurabilmektedir. Düzenli ve dikkatli kullanım ile taksitli alışveriş, para puan biriktirme ve bu puanları alışverişlerde kullanabilme gibi ayrıca nakit avans seçeneği ile de tüketicilerin beklentilerini karşılayabilen özellikte olması bazı yanlış kullanımlarda büyük olumsuzlukların başlamasına da yol açabilmektedir. Özellikle taksitli alışverişlerde tercih edilen kredi kartlarının yüksek limitlere ulaşması ve ayrıca ek kredi kartlarına da ihtiyaç duyulması tüketicilerin büyük maddi sıkıntılara düşmesine sebebiyet vermektedir. ING Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

DENİZBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA: Denizbank kredi kartları pek çok tüketici tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Ancak günümüzde tüketicilerin birden fazla kredi kartı olması ve kredi kartlarının bilinçsiz kullanılması pek çok maddi sıkıntıların ve finansal problemlerin oluşabilmesine yol açmaktadır. Bunun sonucunda da gecikmeli yapılan borç tutarları ve ödenemeyen taksitler kredi notlarını olumsuz etkilemekte hatta negatif kredi kayıtlarının oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bunun sonucunda da tüketiciler finansal yaşantılarını düzenli olarak sürdürememektedir. Ancak Deniz Bank kredi kartı kullanıcılarına alternatif seçenekler sunarak borçlarını düzenli ödemeleri için çalışmalar yürütmektedir. Denizbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili diğer tüm detaylar için buraya tıklayınız.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • KREDİ KARTIM BONUS TAKSİT YAPTIRMAK VE KAPATMAK İSTİYORUM NASIL YARDIMCI OLURSUNUZ

  • kart borcunu böyle ödeyemiyorum yapılandırınca nasıl ödüyoruz ki bilgi verir misiniz

  • tüm limiti dolu olan kredi kartı borcumu yapılandırmak için bankayla görüştüm ancak yapılandırma için çok farklı işlemleri var. yani her bankanın yapılandırma işlemi çok farklı galiba.