Kredi Kartı Borcum Varken Kredi Çekebilir miyim

Kredi Kartı Borcum Varken Kredi Çekebilir miyim
Kredi Kartı Borcum Varken Kredi Çekebilir miyim

Finans sektörü içerisinde yer almakta olan bankalar ürün ve hizmetlerini daha çok tüketiciye ulaştırabilmek ve müşteri potansiyellerini arttırabilmek için pek çok kampanya düzenleyerek çalışma politikalarında farklılıklara imza atmaktadırlar. Ancak bankaların sunmuş olduğu bu avantajlı kampanyalardan yararlanmak isteyen tüketicilerin  de bir takım koşullara uyumlu olması ve bu şartları taşıması gerekmektedir. Ürün ve hizmetlerden yararlanılması esnasında gerekli belgelerin de bankaya beyan edilmesi ile sorunsuz bir şekilde bankacılık ürünleri kullanılabildiği gibi, talep edilen koşullara uyum sağlanmaması halinde olumsuz yanıt almak kaçınılmaz olmaktadır.

Günümüzde kişi ve kurumların acil nakit ihtiyaçları doğrultusunda bankaları müracaat ederek kredi kartı ve kredi ürünlerine başvuru yapmış olduğu bilinmektedir. Özellikle kredi kartlarının sunmuş olduğu taksitli alışveriş ve puan gibi özellikleri sebebi ile kredi kartı ürünlerinin yoğun ilgi gördüğünü söylemek mümkündür. Bu duruma bağlı olarak kredi kartı kullanıcısı sayısı gün geçtikçe artmakta ve gelir gider seviyesinin eşit olmaması sonucunda da kart borcu nedeni ile bankaların kapısını aşındıran tüketici sayısı da artmaktadır.

Yüksek limitli kredi kartları, düzensiz ödemeler ve faizler, bilinçsiz kredi kartı kullanımı ve birden fazla kart sahibi olunması gibi pek çok faktör kredi kartı ekstre borçlarının ödemelerinde sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra ekstre borçlarının düzenli ödenmemesi daha büyük finansal sorunlara yol açabileceği gibi kredi notunu da olumsuz yönde etkilemekte olup, bir sonraki başvuruların olumlu yanıtlanabilme oranını da düşürmektedir. Bu gibi olumsuz nedenler ve unsurlar nedeni ile pek çok kişi kredi kartı borcunu kapatmak ya da acil nakit ihtiyacını giderebilmek amacı ile kredi kullanmak istemekte ve kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim sorusuna yanıt aramaktadırlar.

Kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim sorusuna yanıt arayan tüketicilerin de bir takım koşullara uyumlu olması ve kişinin borcundan kaynaklı olarak kara liste uygulamasına tabii olmaması gerekmektedir. Kredi kartı borcundan kaynaklı olarak takip kararı bulunuyor ise ya da banka tarafından yasal süreç başlatılmış ise kredi başvurusuna olumlu yanıt alması pek mümkün değildir. Ancak bu gibi durumlar söz konusu değil ise, yalnızca kredi kartı borcu bulunuyor ve kredi notu iyi bir seviyede ise bankanın talep etmiş olduğu koşulları yerine getirmesi halinde kredi kullanabilme şansına sahiptir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan