Kredinotum.com

Kredi Kartında Müşteri Numarası Nerde Yazıyor

İnsanlar, müşteri numaralarının kredi kartının üzerinde yazılı olup olmadığını daima merak edip bakmışlardır ancak genel olarak kimse kredi kartı altında yazan numaranın banka müşteri numarası olduğunu bilmeyeceği gibi bazı bankalar kredi kartlarının üzerine müşteri numarasını yazdığı gibi bazı bankalar da kredi kartlarının üzerine müşteri numarasını yazmamaktadır. Genel olarak bankalar kredi kartlarının üzerine güvenlik nedeniyle müşteri numarasını artık eklemediği gibi son 5 yıl içerisinde alınan kredi kartlarında müşteri numarası yazmakta olup genel olarak vadesiz bankacılık kartınız üzerinde müşteri numaranız yazmaktadır.

Doğru bilinen yanlışlardan birisi de kredi kartının üzerinde yazan 16 hane içerisinde müşteri numaranızın olduğudur. Bu tamamen yanlış bilgi olup 16 haneli kredi kartı numarası ülke, banka ve sizin kodlarınızı içermekte olup bankacılık müşteri numaranız 16 haneli kredi kartı numaranız içerisinde yer almamaktadır. Ancak bazı bankalar 16 haneli kredi kartı numarasının hemen altına bankacılık müşteri numarasını eklemektedir.

Bu, çok eskiden yapılan bir işlemken halen Ziraat Bankası gibi birkaç banka tarafından uygulanmakta olup genel olarak yaşlı insanların banka müşteri numaralarını kredi kartlarının üzerinde bulması amacıyla devam ettirilmektedir. Artık sadece müşteri numarasının hiçbir işe yaramaması nedeniyle bu bankalar halen  bu işleme devam ettiği gibi bir çok banka bunu kredi kartlarından kaldırmıştır.

Şuanda yeni çıkan tüm kredi kartlarında, tüm bankalar kredi kartları üzerinden müşteri numarasını güvenlik nedeniyle kaldırmıştır. Eğer müşteri numaranızı öğrenmek istiyorsanız kredi kartınızın bağlı olduğu banka müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı bilgilerinizi ve sizden istenilen güvenlik bilgilerini vermeniz sonrasında banka müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Eğer telefon bankacılığında çok uzun süre beklemek istemiyorsanız sabah erken veya akşam geç saatlerde bankanızı arayarak daha az yoğunlukta hızlı bağlantı sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartında Müşteri Numarası Nerde Yazıyor
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.