Kredi Kartını Nakite Çevirme 2018

Kredi Kartını Nakite Çevirme 2018
Kredi Kartını Nakite Çevirme 2018

Kredi kartınız olması nakit paraya ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelmiyor. Dönemsel olarak yaşanan maddi sıkışıklık dalgalanmaları her zaman nakit para ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Nakit ihtiyacınız için, kredi kartınızdan para çekmek hem işlem ücreti ile karşı karşıya kalmanıza hem de daha yüksek faiz (nakit çekim faizi) ödemenize neden olduğu için, kredi kartınızı komisyonsuz ve işlem ücreti ödemeden nakite çevirmek isteyebilirsiniz. Kredi kartınızı nakit paraya çevirmek için bir çok yöntem kullanılsa da bu yöntemlerin kimisi bilinmiyor. Kredi kartı ile yapılan harcamaları nakite döndürürken yaptığınız işlemin kanun dışı olabileceğini de bilmelisiniz.

Kredi kartını nakit paraya çevirme yöntemleri

  • Kuyum alışverişi
  • Fatura ödeme
  • Kredi kartından taksitli nakit avans

[irp posts=”2848″ name=”Acil Nakit Para Sorgulama”]

Kredi kartı ile kuyumcu alışverişi

Bu yöntemlerden ilki kuyumcular yardımı ile yapılmaktadır. Çoğu kişinin bildiği ve halk arasında takla attırma işlemi olarak da geçen bu işlem ile kredi kartınızı kullanarak nakit para elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz yede ki bir kuyumcuya giderek kredi kartınızı nakit paraya çevirmek istediğinizi belirtmelisiniz. Çoğu kuyumcu bu işlemi yapmaktadır. Ama kuyumcu bu işlemi yapmıyorsa sizi bu işlemi yapan bir kuyumcuya yönlendirecektir. Bu işlem de kuyumcunun sizden alacağı komisyon oranı %3’tür.

Kredi kartı ile fatura ödemek

Diğer bir yöntemde ise aylık olarak ödenen faturalar ile kredi kartınızı nakit paraya çevirebilirsiniz. İşlemde ise faturaların parasını nakit olarak alıp faturaları kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Bu işlemi sadece kendi faturalarınız da değil tanıdıklarınızın faturalarında da uygulayabilirsiniz. Hiçbir komisyon vermeyeceğiniz bu işlem oldukça etkilidir.

Kredi kartı nakit avans

Son yöntem ise hem yasal bir işlem olup hem de diğer işlemlere göre daha kolaydır. Kredi karlarında 2014 yılında yapılan düzenleme sayesinde kullanıcılar nakit avans çekebilmektedirler. Bu işlemi çalıştığınız bankayı arayarak veya internet bankacılığı özelliğini kullanarak kredi kartları ardından da nakit avans menüsüne girerek nakit avans çekebilirsiniz. İsterseniz kendi ödeme durumunuza göre taksit seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Nakit avansı başvurudan kısa bir sonra hemen çekebilir ve daha sonrasında kredi kartınıza yansıtılan taksitler ile ödeyebilirsiniz. Bu yöntemin bir diğer avantajı ise %2’nin altında bir komisyon oranının olmasıdır. İşlem bu yüzden son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan