Kredi Kartsız Cep Telefonu Alma Yöntemleri

Kredi Kartsız Cep Telefonu Alma Yöntemleri
Kredi Kartsız Cep Telefonu Alma Yöntemleri

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yapmış olduğu düzenlemeler sonucunda kredi kartı kullanımların sınırlandırma getirilmiştir. Bu sınırlandırma kapsamında kredi kartı ile taksitli cep telefonu alma şansı ne yazık ki ortadan kalmaktadır. Bunun sonucunda hem kredi kartı kullanımlarında hem de cep telefonu satışlarında hızlı düşüş gözlemlenmekte olup, telefon almak isteyen pek çok kişi kredi kartsız cep telefonu alma yöntemleri hususunda araştırmalar yapmaktadır.

Günümüzde kredi kartsız cep telefonu almak isteyen kişilerin kullanmış oldukları yöntemler arasında öncelikle taksit yasağını ortadan kaldıran tüketici kredisidir. Bu kredi seçeneği yalnızca bankalar ile anlaşmalı büyük teknolojik marketlerde kullanılabilmektedir. Bankalar ile anlaşma yapmış olan büyük  mağazalar cep telefonu başta olmak üzere diğer tüm ürünleri tüketicilerin taksitli olarak almasına olanak sunmaktadır. Müşteriler mağaza içerisinde kurulmakta olan banka noktalarından SMS yolu ile ürün tutarı kadar kredi başvurusu yapmakta ve ön onay sonucunda ürünü bu kredi ile satın alabilmektedir. Kullanılan kredi tutarı faiz oranı ile birlikte 36 aya varan vade seçenekleri ile taksitlendirilerek bankaya ödenmektedir.

Kredili satış sistemini uygulamakta olan teknolojik marketler içerisinde ilk olarak Teknosa gelmektedir. Kredi kullanımı için ING Bank ile anlaşmalı olarak çalışmakta olan Teknosa7da Tekno Kredi seçeneği ile 750 TL ile 15.000 TL arasında 36 aya varan vadelerde kredi kullanmak ve kredi kartsız cep telefonu almak mümkündür. Bu sistem dahilinde çalışmakta olan diğer bir market Media Markt anlaşma sağlamış olduğu Deniz Bank ile tüketici kredisi başvurularında 36 aya kadar minimum 1.000 TL kullandırmaktadır. Bimeks, Gold ve Vatan Bilgisayar Odeabank ile anlaşma sağlamış bu marketlerden yapılan kredi başvurularında da 36 aya varan vade seçenekleri ile tüketici kredisi kullanmak mümkündür.

Kredi kartsız cep telefonu alma yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilen diğer bir mağaza ise Evkur’dur. Evkur tüm müşterilerine kredi kartsız alışveriş sunması sebebi ile pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kredi kartı taksitli alışveriş sınırlamalarından sonra cep telefonu ve diğer teknolojik ürünlerin temininde tüketicilere kolaylık sunmaktadır. Pek çok kişi tarafından büyük marketlerin yanı sıra tercih edilmekte olan bu firma diğer büyük mağazalarda olduğu gibi herhangi bir banka ile çalışmamaktadır. Alınan ürünün bedeli ve taksitleri yalnızca mağaza ve tüketici tarafından karşılıklı olarak sağlanmaktadır.

Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan