Kredinotum.com

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim

Bankalar ve finans kuruluşları müşteri tercih ederken dikkat etmiş oldukları hususlar içerisinde geri ödemelerinde sorun yaşamayacak bireyler tarafından yapılan başvurulardır. Ödemeleri düzenli yapabilecek profile sahip ve kredi notu iyi bir skoraja sahip olan tüm tüketiciler bankaların koşulsuz tercih ettiği müşteri profilleridir. Tüketicilerin geçmiş dönemlerinde ve aktif ödemelerinde yapmış olduğu düzensiz kayıtlar, gecikmeler, vade süresi geçen borçlar ve daha pek çok olumsuz negatif kayıtları bankalar tarafından risk teşkil etmekte olduğu gibi bu hususlar kredi notlarını da olumsuz yönde etkilemektedir.

Düşük kredi notuna sahip olan tüketicilerin risk teşkil etmesi nedeni ile bankalar ve finans kuruluşları bu kimselerin başvurularına sıcak yaklaşmamakta ve ret cevabı vermektedir. Ancak günümüzde bir takım bankalar müşteri potansiyellerini arttırmak ve tüm tüketicilerin ürün ve hizmetlerinden yararlanabilmesini sağlamak amacı ile kredi notu düşük olan tüketicilere hem risklerini azaltarak hem de ürünlerini kullandırarak yardımcı olabilmektedir. Bu tablo sonucunda da kredi notum düşük nasıl kredi alabilirim sorusu akla gelmektedir.

Günümüzde pek çok banka kredi notu düşük olan kişilerin de ürün ve hizmetlerinden yararlanmasını sağlamaktadır. Tüketicinin bankaya gösterebileceği herhangi bir teminat ya da ipotek karşılığında talep edilen kredi tutarını kullanması mümkündür. Ayrıca bu alternatiflerin yanı sıra kredi notunun düşük olması halinde dahi iyi bir aylık gelir durumuna sahip olunması da düşük kredi notuna kıyasla kredi kullanımına olanak sunmaktadır. Ayrıca iyi bir kredi notuna sahip olan bir kişinin kredi başvurusunda bulunan kişiye kefil olması ve krediye uygunluk sağlaması halinde de kredi başvurusu onaylanmaktadır.

Kredi notlarının değerlendirilmesi pek çok bankada farklı incelemeler ışığında yapılmaktadır. Düşük kredi notuna sahip olan bir tüketicinin herhangi bir bankaya yapmış olduğu başvuruya olumsuz yanıt alabildiği gibi farklı bir bankaya yapmış olduğu başvurunun sonucunda talep ettiği tutarı kullanabildiğini söylemek mümkündür. Bu nedenle bankaların kabul etmiş olduğu kredi notlarının değerlerinin farklı analizler ile ele alındığını söylemek yanlış olmamaktadır. Ayrıca günümüzde bir takım bankalar yüksek kredi notuna sahip olan kişilere uygun faiz oranları ile kredi kullandırabilirken, düşük kredi notu sahiplerine de aynı oranla yüksek faizlerde kredi kullanmasına olanak sunabilmektedir.

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.