Kredi Red Nedeni 11 Ne Demektir

Kredi Red Nedeni 11 Ne Demektir
Kredi Red Nedeni 11 Ne Demektir

İhtiyaçtan dolayı bankaya yaptığınız kredi başvurusunda, bankalar sizin talep ettiğiniz kredi tutarı, geri ödeme vadeniz ile an itibariyle olan borçlarınız toplamını, aylık borç ödeme miktarınız ile gelirinizi karşılaştırır. Bu sistem içerisinde herhangi bir şekilde yeni krediyi ödemenizde sorun yaşayıp yaşamayacağınıza bakarlar ve kredi verip vermeyeceklerine karar verirler. Bu nedenle uzmanlarımız sizler için kredi red nedeni 11 ne demektir sorusunun çözümünü araştırdılar.

Kredi başvurularında kredi red nedeni 11 olarak internet bankacılığı veya SMS ile size gelen mesaj sonrası kredinizin reddedildiğini öğrendiyseniz, red nedeni 11’in ne olduğunu merak ediyorsanız, bu genel bir sistem mesajı olup, bu mesajın kredinizin reddedilmesi nedeniyle 11 numaralı sisteme dahil edildiğinizi gösterir. Yani kredi red nedeni 11 demek aslında kredinin reddedildiği anlamına gelir.

Örnek kredi onaylandığı zaman kredi onay 3 olarak onay mesajı alabilirsiniz ki genel olarak onay halinde direkt banka size telefon ile bilgi vermekte ve sistemde kendisi görmektedir. Bu aşamada kredi red nedeni 11 sorununu aşmak için öncelikle talep ettiğiniz kredi miktarı ile geri ödeme için vadenizi daha doğru ayarlamaya çalışın.

20 bin TL kredi için geri ödemede 12 ay derseniz, her ne kadar ödeyebilecek durumunuz da olsa banka bunu risk olarak görür ve reddeder. Ancak aynı miktar için 24 ay veya 36 ay vadede krediniz onaylanabilir. Bu nedenle talep ettiğiniz kredi ile vadesini doğru orantıda ayarlayarak yeniden başvurmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca aylık geliriniz de talep ettiğiniz kredi miktarına göre doğru orantılı olmalıdır. Eğer asgari ücret ile çalışansanız ve 40 bin TL için 24 ayda geri ödemeli kredi isterseniz olumsuz dönüş olabileceği gibi yine aynı rakamda 36 ay geri ödeme talebiniz onaylanabilmektedir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan