Kara Liste

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Güncelleme:

Bu nedenle kredi sicili bozuk olanlar için kredi nasıl alabileceğini araştırarak sizler için detaylı bir analiz yaptık. Öncelikle kredi sicilinizin neden bozuk olduğu ve nasıl düzeltilebileceğine bakalım. Geç ödemeleriniz mi var? Yoksa daha önceden icralık bir sorun yaşayarak kredi siciliniz mi bozuldu. Yoksa halen aktif icra takibiniz mi var. Bu aşamada geç yapılan ödemeler nedeniyle kredi sicilindeki sorunlar 3 ay içerisinde çözülmektedir. Bu aşamada yapmanız gerekenler, 3 ay düzenli ödeme yapmak ve kesinlikle ödeme zamanını geçirmemektir. Varsa kredi kartlarınız için limit artırım talebinde bulunmak kredi sicilinizi toparlamanızda size yardımcı olacaktır. Kredi kartı limit artırma işlemi için direkt bankanız şubesiyle görüşmeniz daha yararlı olacaktır.

Eğer daha öncede yaşadığınız icralık bir ödeme sorununuz varsa ve kanuni takip ödemesini yaparak kanuni takibinizi kapattıysanız maalesef ama kanuni takip tarihinden itibaren 5 yıl geçmesi gerekmektedir. Aksi durumda hiçbir şekilde kredi siciliniz eskisi gibi olmayacaktır. Ancak bu aşamada yine bankalar ile çalışabilir, kredi kartı alabilir ve kredi çekerek ek hesap sahibi olabilirsiniz. Bunun için tüm yaptığınız başvurulara rağmen halen kredi kartı veya kredili farklı bir ürün alamıyorsanız; maddi imkânlarınız da bu sorunu aşmaya yetiyorsa bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar adlı yazımızı okuyarak bloke teminatlı kredi kartı almanızı ve 3 ay kullanıp sonra yeniden başvuru yaparak kredi sicilinizi toparlamanızı öneririz.

Eğer halen aktif olarak devam eden bir kanuni takibiniz varsa şu aşamada hiçbir şekilde bankalar sizinle çalışmayacağı gibi kredi siciliniz aynı kalmaya hatta kredi notunuz düşmeye devam edecektir. Bu aşamada yapmanız gereken en yakın zamanda bankaya borçlarınızı ödeyerek ibraname alıp, bunu KKB üzerinden kanuni takip kapanış tarihi girdirerek yine bloke teminatlı kredi kartı ile sorununuzu çözebilirsiniz.

Eğer sadece gecikmiş ödemeler veya borç/limit durumunuzdaki sorunlar nedeniyle sicilinizde sorun olduysa yapmanız gereken minimum 3 ay en fazla 9 ay boyunca düzenli kredili ürünlerinizin ödemesine devam ederek hiçbir şekilde hiçbir bankaya hiçbir kredili ürün başvurusu yapmadan sabırla beklemektir. Aksi durumda yapacağınız her başvuru reddedileceği gibi kredi notunuzun da düşmesine sebebiyet verecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı