Kredinotum.com

Kredi Vadeleri Uzayacak mı 2017

Hepimiz, genellikle çok miktar da , az bir miktar da olsa bir kredi kullanmışızdır. Her kesimin kendi ihtiyaçlarına göre kredi çeşitleri artmakta, bu kredi çeşidi artarken de bunun geri ödeme şekilleri değişiklik göstermektedir. Ülkemizde, yeni yeni kredi kullanımının artması ile birlikte iç piyasada nakit bazlı akışın biraz olsun artması, satıcıyı ve alıcıyı sevindirse de bu nakit kredi miktarının iç piyasada fazla bir süre dolaşmaması ayrı bir konu olarak, akıllarda soru işareti bırakıyor. Bu nedenle sizlere kredi vadeleri uzayacak mı 2017 yılı ile ilgili araştırmasını yaparak bilgi aktaracağız.

Türkiye’de bankacılık sektörünün hızla gelişmesi ve ürün yelpazesinin artması ile birlikte, bankalara yönelen bireysel kullanıcı sayısında yıldan yıla, gözle görülür bir artış görülmekte. Bu artış genellikle kredi ihtiyacı olarak, bankacılık projeksiyonlarına yansımaktadır. Yıldan yıla artarak devam eden bu kredi kullanım miktarı ne olur bilinmez ama bu kredilerin geri ödeniş süresi olarak çok değişkenlikler göze çarpmakta. Bu değişkenliklerin net olarak bilinmemesi de üzerinde konuşulacak belli başlı konulardan biri gibi görünüyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçimlerden önce yaptığı, birkaç demeçte de belirttiği gibi BDDK üzerinden bu tüketici kredilerinde olan geri ödeme vadeleri’nin 36 aydan 48 aya kadar çıkarılması için çalışmaların başlatıldığı, seçim sonrası BDDK gündemine alınarak en hızlı bir şekilde sonuca kavuşması için çalışmalar sürüyor. Yakın bir zaman olarak nitelendirilen-kesin bir tarih gözükmüyor- bu dönemin, seçimlerde geçtiği için en yakın tarihte hızla çözüme kavuşturulması bekleniyor.

Özellikle, bireysel kredi kullanım vadelerinin BDDK gündemine en hızlı bir şekilde alındığı haberleri, gündemde sık sık en üstte duruyor. Bu kredi vadelendirme çalışmalarının hızlanması ile birlikte 3 yıl olan vade süresinin, 4 yıla kadar çıkarılması hedefleniyor.

Kredi Vadeleri Uzayacak mı 2017
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.