Krediler

Mahkum Kredisi Nasıl Alınır

Güncelleme:

Günümüzde pek çok kişi hayat şartlarını iyi bir şekilde idame ettirmek ve maddi sıkıntılarına çözüm bulabilmek için bankalara müracaat etmekte ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış olan kredi seçeneklerinden yararlanmaktadır. Tüketicilerin bankalardan ve finansal kuruluşlardan talepleri doğrultusunda kullanmış oldukları bu kredi seçeneklerinin yanı sıra devlet tarafından hazırlanmış olan mahkum kredisi seçeneği de yer almaktadır. Mahkum kredisi işi olmayan ve maddi sıkıntılar çeken kişilere yönelik olarak hazırlanmıştır.

Herhangi bir işi olmayan ve maddi sıkıntılar içerisinde çözüm arayan mahkumlar için devlet tarafından hazırlanmış olan mahkum kredisi bu kişilerin hayata tutunmalarını sağlamak amacı ile hazırlanmış ve başvurular sonrasında kredi kullanabilmelerine olanaklar sunulmuştur.

Sicilinde sabıkası bulunan ve sicilindeki sabıkası sebebi ile iş bulamayan kişiler iş arayışları esnasında sicili nedeni ile pek çok sıkıntı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu durum sonucunda maddi gelir elde edemeyen kişiler tekrar suça yönlenebilmekte ya da psikolojik olarak aşılamayacak sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu da bu kişilerin toplumdan soyutlanmasına ve daha büyük sorunlar ile karşımıza çıkmasına yol açmaktadır. Bunun sonucunda devlet mahkumların maddi ve manevi sıkıntılarına çözüm bulmak ve toplum içerisinde iş edinerek çalışmalarına fırsat sunabilmek adına maddi destek sağlamaktadır.

Mahkum Kredisi Nasıl Alınır

Hapisten çıktıktan sonra uzun süre iş bulamayan mahkumların işlerini kendilerinin kurabilmelerine olanak sunan bu uygulamada mahkum ya da hükümlü kredisi seçeneğinden yararlanarak bir iş sahibi olabilmesi hedeflenmektedir. İş sahibi olmak isteyen her bir mahkum Başbakanlık tarafından Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında başlatılmış olan bu kredi seçeneğinden yararlanabilmektedirler. Mahkumiyeti biten kişiler iş sahibi olabilmek için Sosyal Riski Azaltma Projesi’ne başvuru yaparak kendi işlerini kurabilmektedirler. Bu uygulama kapsamında devlet cezası biten kişilerin iş kurabilmesine olanak sunmakta ve tekrar suç işlemesine engel olmayı hedeflemektedir.

İlgili Makaleler

23 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı