Kredinotum.com

Masrafsız Kredi Başvurusu 2016

Bilindiği gibi bankalar tüketici kredilerinde kredi dosya masrafı gibi birçok kalemde masraf almaktadır. Bunlar tamamen yasalara aykırı olup belirli dönemlerde çıkan yasalar ile iade olarak alınmaktadır. Ancak banaklar yine de haksız masraf almaya devam etmektedir. Bu da tüketici için çekilmez bir hal almış olup bu nedenle sizler için masrafsız kredi başvurusu 2016 yılında hangi bankalar aracılığıyla yapabileceğinizi anlatacağız. Genel olarak bankalar masraf almasını, kredi işlemlerindeki masrafları olarak görmekte ve bu şekilde beyan etmektedir. Ancak aldığı yüksek faiz nedeniyle ayrıca masraf talep etmesi kabul edilmemektedir.

Şuanda masrafsız kredi veren 2 banka vardır. Bunlardan bir tanesi Halkbank bir diğeri de Garanti Bankasıdır. Ancak bu krediler ile ilgili belirli sınırlamaları mevcuttur. Halkbank 500TL’den 50.000TL’ye kadar 1,33 faiz oranıyla 3 aydan 36 aya kadar hiçbir masraf almadan ihtiyaç kredisi vermektedir. Aynı zamanda bu krediyi başka bankalarda bulunan kredilerinizi transfer etmek için de kullanabilirsiniz. Halkbank bu kredi için Dost ihtiyaç kredisi adı altında tanıtmakta olup başvuru için hesabınızın bağlı olduğu şube üzerinden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası, masrafsız kredi veren bankalardan bir diğeridir. Garanti Bankası Dosya Masrafsız Kredi adı altında verdiği bu kredi için 1,64 faiz talep etmekte olup 15 bin TL alt limit ile 150 bin TL’ye kadar 3 aydan başlayarak 36 aya kadar ihtiyaç kredisi taleplerinize çözüm üretmektedir. Ayrıca garanti bankası bu kredi için kredi tahsis ücreti olarak 0 TL belirlemiş olup kredi tahsis ücreti de almamaktadır. Ancak her banka zorunlu olarak hayat sigortası yapmaktadır.

Hayat sigortaları genel olarak bankaların güvencesidir. Kredi kullanan müşterinin vefat etmesi veya engelli olması durumunda paranın tamamını sigortadan alabilmesi adına yaptığı bir uygulamadır. Bu hem kredi çeken müşteri hem banka için kurtarıcıdır. Ancak uzmanlar kredi hayat sigortalarında, sigorta poliçesinin detaylı incelenmesi ve kapsam alanlarının; hayat şartlarınız ve gidişatına göre düzenlemenizi önermektedir. Hayat sigortalarında intihar hiçbir zaman ödeme yapmazken kalp krizi ile vefat eden müşteri için ödeme yapılmaktadır. Bazı poliçelerde trafik kazası için ödeme yapılmazken bazı poliçelerde silahlı ölümde ödeme yapılmamaktadır.

Masrafsız Kredi Başvurusu 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.