Kredinotum.com

Mikro Kredi Veren Bankalar

Bir gelir sahibi olmayan ve çalışmayan ev hanımları mikro kredi seçeneği ile iş kurabilme ve iş hayatına atılabilme şansına sahiptirler. Ev hanımlarının hobi olarak yapmış olduğu el işlerini beşer kişilik gruplar halinde bir grup kurarak bankalara yapmış oldukları başvurularda mikro kredi seçeneğinden yararlanmaları mümkündür. Sıfır faizli, uzun vadeli ve herhangi bir kefil göstermeden yararlanabilecekleri bu kredi seçeneğinde uzun vadeli oluşturulan ödeme planları ile sorunsuz geri ödemeler gerçekleştirilebilmektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen ev hanımlarının 5 kişilik bir gruptan oluşan ekip ile çalışması ve bu ekip içerisinde herhangi bir akrabalık bağının olmaması gerekmektedir.

Ev hanımlarının ve kadınların toplum içerisinde ve özellikle iş hayatında geri planda kalmasının önüne geçmek amacı ile sunulan mikro krediler iş hayatına atılmak isteyen ev hanımlarının isteklerine yanıt verecek özellikleri taşımaktadır. Bu kampanyalardan yararlanarak tüm kadınlar evlerinde hobi olarak yapmış oldukları el işlerinden para kazanabilmektedirler. Bu kredi seçeneği dahilinde evde yapılan işler projelere dönüştürülerek gruplar şeklinde üretilmekte ve satışları sağlanmaktadır.

Ev hanımlarına bu kredi seçeneğini sunan bankalar bulunmaktadır. Ev hanımlarına çalışma olanağı sunarak ve ev yaşantısı içerisindeki çalışmaları iş hayatına taşıyarak ekonomik bir gelir elde etmek isteyen kadınlar bu bankalara müracaat ederek kredilerini kolay bir şekilde kefilsiz ve uzun vade seçeneklerinde kullanabilmektedirler.

Mikro kredi veren bankalar düzenledikleri bu kredi seçeneğinde kadıların iş projelerini destekleyerek anında onaylama sürecine geçmektedirler. Ev hanımlarının sigortasız olduğu düşünüldüğünde ve aylık gelirlerinin olmadı ele alındığında mikro kredi veren bankalar aracılığı ile herhangi bir bankaya müracaat etmeden tüm iş projeleri rahatlıkla hayata geçirilebilmektedir. Bu bankalar arasında yer almakta olan Deniz Bank, Ak Bank ve HSBC Bank’a müracaat ederek mikro kredi seçeneğinden yararlanmak mümkündür. Bu bankalar sigortasız ev hanımlarının başvurularına herhangi bir teminat göstermeksizin olumlu yanıt vermektedirler.

Mikro Kredi Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.