Kredinotum.com

MTV Kredi Kartı ile Ödeme

MTV yani; Motorlu Taşıtlar Vergisi nedir ve nasıl ödenir? Sorularının yanıtını bu yazı başlığı altında bulabilirsiniz. Öncelikle MTV her sene şahsi veya kurumsal taşıtlar için ödenen vergidir. Aracınızın markasına, modeline ve yapısına göre vergi ücretiniz hesaplanır. Yıllık ödeyeceğiniz bu vergiyi; isterseniz vergi dairelerinde veyahut internet üzerinden anlaşmalı banka ve kredi kartları ile verginizi kolay bir şeklide ödeyebilirsiniz. Motorlu Taşıtlar Vergi borcunuzu ödemek istiyorsanız öncelikle İnternet Vergi Dairesi üzerinden borcunuzun olup olmadığına dair sorgulama yapmanız gerekmektedir.

İşlem sırası çok basittir. Öncelikle web tarayıcımızdan İnternet Vergi Dairesine giriş yapıyoruz. Karşımıza gelen ekranda; bizlere aracımızın plakasını, bu plakanın özel bir plaka mı olduğu, T.C. Kimlik Numaranız veya Vergi Kimlik Numarası ve son olarak aracın ne zaman tescil edildiğine dair sorular ile karşılaşıyoruz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra Tamam butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Eğer bir MTV borcunuz varsa karşınıza çıkan panelde hangi döneme ait olduğunu görebilirsiniz. Bu borç ekranının altında bulunan MTV Kredi Kartı ile Ödeme seçeneği mevcuttur. Eğer açılan ekranda ”Motorlu Taşıtlar Vergi borcunuz yoktur”  diye bir ibareyle karşı karşıya kalmış iseniz herhangi bir işlem veya ödeme gibi yapmanıza gerek yoktur. MTV borcunuzu kredi kartınız ile ödemek istiyorsanız; İnternet Vergi Dairesinin Anlaşmalı Kartlarından birine sahip olmanız gerekmektedir.

Birazdan isimlendireceğim kartlardan birine sahip değilseniz maalesef internet üzerinden MTV borcunuzu ödemeyemezsiniz. Akbank’ın; Axess, Fish ve Free kart türleri. Garanti Bankasının; tüm garantili American Express, VISA ve Master kartları, Halkbank, İş Bankası, Yapı Kredi, HSCB, Finansbank, TEB, Ziraat Bankası, Denizbank, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Aktif Bank’ın PassoLig kartları ile MTV borcunuzu hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz.

MTV Kredi Kartı ile Ödeme
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.