Odeabank’ın Sahibi Kimdir

Odeabank’ın Sahibi Kimdir
Odeabank’ın Sahibi Kimdir

Ülke genelinde faaliyet göstermekte olan pek çok banka vardır. Bu bankaların reklamları, düzenlemiş oldukları kampanyalar ve avantajlar tüm tüketiciler tarafından dikkat çekicidir. Ancak Odeabank ülke içerisinde hizmet vermeye başlaması öncesinde çekmiş olduğu bir reklam filmi ile birlikte pek çok kişide merak uyandırmayı başarmıştır. Özellikle reklamında Hülya Avşar’ın yer alması ile de ülkede yeni faaliyet gösteren banka hakkında pek çok detay da araştırılmaya başlanmıştır. Bankacılık sektöründe 49’uncu banka olarak çalışmalarını yürütmeye başlayan Odeabank ülkenin yabancı sermayeli kurulmuş olan yabancı bir mevduat bankası olarak faaliyet göstermektedir.

 

Çalışmaları, reklamları ve kampanyaları ile tüm dikkatleri üzerine çeken Odeabank sahibi kim soruları ile de karşı karşıya gelmektedir. Pek çok kişi tarafından merak edilen ve ortaklıkları araştırılan bankanın detaylarına kredinotum.com adresinden ulaşmak mümkündür. Tüketiciler için pek çok avantaj sağlayan ve sunmuş oldu ürün ve hizmetler ile diğer bankalara kıyasla oldukça alternetif seçenekler sunan bankanın hakkındaki bilgileri kısaca açıklamak gerekir ise Bank Audi Sal’in %100 iştiraki ile 2012 Mart ayı itibari ile kurulmuş bir anonim şirkettir. Haziran ayı itibari ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından gerekli izinleri almak için başvuruda bulunmuştur. Bu başvuru sonrasında da Ekim ayında faaliyet iznini alması ile finans sektörü içerisinde yerini alarak çalışmalarına başlamıştır. Sunmuş olduğu ürünler ve hizmetler ile birlikte diğer bankalara rakip bir şekilde tüketicilerin taleplerine ve isteklerine tam anlamı ile yanıt vermeye başlamıştır.

2012 yılı içerisinde açılışının ardından ilk şubesini Maslak’ta açmış olan Odeabank daha sonrasında da şube ağını genişletmek ve arttırmak için çalışmalara başlamış ikinci ve üçüncü şubesini de açarak hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Odeabank hisse sahibi olan Bank Audi grubunun merkezi Lübnan’dadır. Ülke genelinde çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütmekte olan yabancı sermayeli mevduat bankası olan Odeabank 300 milyon dolarlık bir sermaye ile açılmıştır. Ortalama 5.000’e yakın personel çalıştırmakta olan bankanın 10 yönetim üyesi bulunmaktadır. Bu yönetim kurulu içerisinde de tüm ortakların payı %10’un altındadır.

Odeabank’ın Sahibi Kimdir
2.4 (47.5%) 8 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan