Öğrenciler için 11 Kredi Kartı Önerisi

Öğrenciler için 11 Kredi Kartı Önerisi
Öğrenciler için 11 Kredi Kartı Önerisi

Üniversitede öğrencilik yapıyorsanız ve aylık plan ve bütçenizde bazen eksik çıkıyor, takviye gerekiyorsa, sizler için 11 adet bankanın öğrenciler için sunduğu kredi kartlarını, yıllık aidatları ve özellikleriyle birlikte tanıtacağım. Tek tek tüm bankalara bakarak hangi bankanın hangi kredi kartının size iyi geleceğini tek tek araştırmak yerine, bu yazımızda öğrencilere kredi kartı veren 8 bankaya ait toplam 11 kredi kartını tanıtalım. Konuyla ilgili sizler de yorum yaparak kredi kartı kullanımınızda yaşadığınız olumlu ve olumsuz yönleri bildirirseniz, diğer öğrenci arkadaşlar ona göre tercihde bulunabilirler.

İŞ BANKASI- İŞ’TE ÜNİVERSİTELİ: Ülkemizde öğrenciler tarafından en fazla kullanılan kredi kartı olan iş bankası iş’te üniversiteli kredi kartı bir çok konuda öğrencilere yarar sağlamaktadır. Öncelikle hızlı onaylanması ve çabuk teslimatı başta olmak üzere yıllık kredi kartı aidatının olmaması en önemli özelliklerinden birisi. Borç gecikme faizi olarak %2.5 oranı seviyesinde olan bu kredi kartı öğrenciler için genelde 500TL limitli olarak gönderilmektedir.

TEB – ÜniversiTEB: Öğrenciler tarafından tercih edilen bir diğer kredi kartı da TEB’in sunduğu üniversiTEB kredi kartı. Gecikme faizi ortalama %2.6 seviyelerinde olan bu kredi kartı en yüksek 500 TL limit ile verilmektedir. Düzenli ödemeleriniz sonrası limit artırma talebinde bulunursanız en yüksek 750 TL limit ile kullanabilirsiniz. Kartın özellikleri arasında hafta içi yaptığınız 50 TL ve üzeri harcamalarınızda haftasonu gideceğiniz tiyatro yada sinema biletinin yarısı TEB tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca bu kredi kartının yıllık 6.90TL kart aidatı vardır.

ZİRAAT BANKASI – Genç Kart: Ziraat Bankasının sunduğu bu kredi kartında 5 yıl hiçbir kart aidatı alınmadığı gibi lisans öğrencileri için 500TL, yüksek lisans öğrencileri için 800 TL, doktora öğrencileri için 1000TL’ye kadar limitlendirilmektedir. KYK bursu ve kredi ödemesi alanlara anında çıkartılabilen bu kredi kartı, kredili hesap olarak sunulmaktadır.

AKBANK – Axess Exi26: Akbank, sunduğu bu kredi kartı ile ilk sene hiçbir kart aidatı almamaktadır. Ancak bir sonraki seneler her yıl için 20 TL kart aidatını talep etmektedir. Borç gecikme faiz oranı da %2.80 seviyesindedir. Ayrıca tek çekim olarak yaptığınız harcamayı sonradan ekstra faiz ile taksitlendirebiliyorsunuz.

HSBC –Advantage Campus: HSBC bankasının öğrencilere özel sunduğu bu kredi kartı genel olarak 500 ile 750 TL arasında bir limitle sunulmakta olup yıllık 20 TL kart aidatı almaktadır. Yaptığınız alışverişlere göre de ekstra nakitpuan kazandırmaktadır.

HSBC –Concept Üniversiteli: Ön lisans, lisans ve yüksek lisans ile doktora programlarında okuyan 18 ile 25 yaş arasında öğrenciler için sunulan bu özel kredi kartı yıllık kart aidatı almazken mevcut taksitlendirme ve advantage nakitpuan kazanımı konusunda oldukça iyi durumdadır. Taksit ödeteleme özelliğiyle de öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

HSBC –Advantage HIZZ Üniversiteli: Bankanın öğrenciler için sunduğu 3 kredi kartı tipinden sonuncusu olan bu kart avantajlı alışverişin en hızlısı olup 35 TL’ye kadar yapılan alışverişlerde sizi imza ve formaliyelerden kurtarmakta olup kartınızı okuyucuya göstererek işlemlerinizi tamamlamanıza izin vermektedir. Bu kredi kartının yıllık 43 TL aidatı bulunmaktadır.

Vakıfbank – Like Card Üniversite: Okuduğunuz bölümde her yıl not ortalamanızın yükselmesi durumunda likepuan kazandıran bu kredi kartı için yıllık aidat alınmamaktadır. Öğrenciler arasında hızla yaygınlaşarak kullanımı artan bu kredi kartında yıllık aidat ödemek istemiyorsanız ekstrelerinizi email üzerinden alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası –Kredi Play: Borç gecikme faizi olarak %2.5 seviyelerinde faiz oranı olan bu kredi kartının yıllık 38 TL aidatı bulunmaktadır.

Finansbank – Cardfinans GO: Para puan kazandıran bu kredi kartının yıllık 25 TL aidatı bulunmakta olup yaptığınız alışverişlerle para puan kazanabiliyorsunuz.

Denizbank –D Şarj: Denizbank’da öğrenciler için bonus özellikli bir kredi kartı hazırlamış olup yıllık 33 TL kart aidatı almaktadır. Başvurularda öğrenci belgesi talep eden Denizbank, hem birikim yapabileceğiniz hesap hemde vadesiz hesabınızı bir onaylamaktadır.

Öğrenciler için 11 Kredi Kartı Önerisi
5 (100%) 2 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan