Öğrencilere Hangi Bankalar Kredi Verir

Öğrencilere Hangi Bankalar Kredi Verir
Öğrencilere Hangi Bankalar Kredi Verir

Okulların açılması ile birlikte okul masraflarının giderilmesi açısından belli bir nakde ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaçların kolaylıkla giderilmesi için düzenlenen kampanyalar ve düzenlemeler doğrultusunda pek çok öğrenci bankalara müracaat ederek eğitimleri ve ihtiyaçları için kullanacak oldukları kredileri alabilmektedirler. Özellikle İstanbul’da herhangi bir devlet üniversitesinde okumakta olan öğrencilerin rahatlıkla kullanabildiği bu kredi ürünün ailelerin kefil gösterilmesi ile rahatlıkla kullanılması mümkündür. Şehir dışında da okumakta olan tüm öğrencilerin rahatlıkla kullanabileceği bu kredi ürünlerinin kullanılması için de bir koşullar bulunmaktadır.

Öğrencilere hangi bankalar kredi verir sorusuna yanıt vermeden önce ilk olarak bankalara yapılan müracaatlarda maaş belgelerinin beyan edilmesi ve bir kefil gösterilmesi gerekmektedir. Mevcut hesabının bulunduğu bankaya müracaat edilerek kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. Bu kredi başvurusunda banka kullanılabilecek kredi limitini ve geri ödeme koşullarını belirtmektedir. Mevcut hesabın bulunduğu bir bankaya öğrenci kredisi başvurusu yapılarak olumlu yanıt alınması büyük bir ihtimaldir. Mevcut hesabın aktif kullanılması para giriş çıkışının varlığını ifade etmektedir.

Herhangi bir banka hesabının bulunmaması durumunda da düzenli geliri olan ve bunu belgeleyen kişilerin kefil olması, öğrencinin çalışması halinde maaş bordrosu ve yine eğitim kredisi başlığı altında aile fertlerinin kullanabileceği krediler kullanılabilmektedir. Günümüzde özel üniversitelerin sayılarının artması ve okul taksitlerinin yüksek rakamlarda olması pek çok öğrencinin ve aile bireylerinin bankaların sunmuş olduğu bu kredilere yönlenmesine sebep olması nedeni ile Öğrenciye kredi ve kredi kartı veren bankalar yoğun ilgi görmektedir.

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında ilk sırada Ziraat Bankası bulunmaktadır. Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu bu kredi ürünün özellikleri ise; her türlü okul, kurs ya da eğitim giderlerinin finansmanının sağlanmasıdır. 24 aya kadar vade seçeneğine sahip olan bu kredide 24 aya kadar vadeli olarak, kredili mevduat hesabı ya da taksitli bir şekilde kullanım sunmaktadır. İkinci sırada ise Denizbank yer almaktadır. Denizbank’ın sunmuş olduğu öğrenci kredisinde de her türlü eğitim masraflarının giderilmesi amaçlanmış olup, kredi başvuruları için bankanın herhangi bir şubesini ziyaret etmek mümkündür.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan