Kredinotum.com

Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler

Elinizde hiç peşinat yok ve bankalardan da kredi alamıyorsanız ilk akla gelen peşinatsız senetle araba satan yerler olmalıdır. Çünkü genel olarak araba satan firmalar, senetle satış yapmakta ancak güven durumuna göre peşinatsız veya çok ufak bir miktar peşinatla araba vermektedirler. Ancak peşinatsız araba almanız imkânsız gibidir. Çünkü firmalar ne kadar güvenirse güvensin, 30 bin TL araba için en azından 5 bin TL peşinat istemektedirler ki hiç paranız yoksa zaten araba alma şansınız yok. Çünkü aracın sigorta masrafı ile noter devir ücreti ortalama 1.000TL’ye denk gelmektedir.

Öncelikle senetle araba aldığınızda aracınızın tüm senetleri ödenerek borcu bitene kadar aracı satan firma araba üzerine rehin koyacaktır. Bu rehin, aracı satmanıza ve devretmenize engeldir. Aracın tüm borcu bitmeden firma sizin aracı satmamanız veya herhangi birine devretmemenizi sağlayarak kendisini güvence altına almaktadır. Bu, aynı zamanda sizin herhangi bir nedenden dolayı vefat etmeniz durumunda borcun veya mirasın reddedilmesi durumunda aracı geri almak amacıyla yaptığı bir güven politikasıdır.

Genel olarak senetle araba satan yerler için oturduğunuz mahalledeki oto galerileri gezebilirsiniz. İstanbul içerisinde her semtte en az 10 tane galeri senetle araba satmaktadır. Ancak peşinatsız senetle araba almak için kesinlikle galerinin sahibi yakından tanıyor veya sahibine büyük güven sağlamış olmalısınız.

Aksi durumda en az %10 peşinat almadan hiçbir galeri senetle araba satışı yapmazken genel olarak senetle satılan arabaların %50si peşin kalan %50si için aylık %2 faiz oranı ile 12 aya kadar vade yapılmaktadır. Bazı durumlarda bu vade oranı 18 veya 24 aya çıkmakta olup faiz ve ekstra masraflar çoğalmaktadır.

PEŞİNATSIZ SENETLE ARABA SATAN YERLER

Peşinatsız senetle araba almak için galeri tanıdığınız veya galeri tanıdığı olan birisini bulmalısınız. İnternet üzerinden senetle araba satanlara ulaşmak için sahibinden.com arama bölümüne senetle araba yazarsanız senetle araba satışı yaparak internete ilan vermiş yüzlerce firma bulabilirsiniz. Bu firmalar arasında sizin oturduğunuz yere veya arabayı alabileceğinizi düşündüğünüz şehre uygun araçları ve ilanları inceleyebilirsiniz.

Peşinatsız Senetle Araba Satan Yerler
Yıldızlandır

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ben koca elinde kuaförün yapıyorum elinde peşin adım yok 20 bin tl ye kadar araç arıyorum ayda 1500 tl ödeye bilme garantisi vererek