Pos Cihazı Nasıl Alınır

0
21 views
Tüm Bankaların Pos Cihazı Komisyon Oranları 2016
5 (100%) 1 vote

Hızla gelişen ekonomi ve sürekli artan ticaret hacmi ile esnaf olmak da önemini arttırmaktadır. Esnafların işlem hacimlerinin artması da büyümelerine katkı sağlamaktadır. Müşteri potansiyelindeki artışlar da müşterilerin ödemelerinde çeşitliliği beraberinde getirmektedir. Nakit ödemelerini kabul etmekte olan esnaflar müşterilerinin memnuniyetine odaklı çalışmakta olması sebebi ile şirketlerinde pos cihazları kullanarak kartla ödeme yapacak olan müşterilerine kolay hizmet sağlamaktadır. Böylece esnafların ticaret hacimleri de yükselmektedir.

Pos cihazları taşınabilir cihazlardır. Bu cihazlar kredi kartları ile işlem yapılmasına olanak sunmaktadır. Bir telefon hattına bağlı olarak çalışmakta olan post cihazları kredi kartı bilgilerine ulaşarak işlem yapılmasına izin vermektedir. İşlem esnasında kredi kartının limiti sorgulanmaktadır ve otomatik onay geldiğinde alışveriş işleminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Direk satış, peşin fiyatına taksitli satış ve vadeli satış alternatifleri ile de esnafın belirlemiş olduğu seçenekler ile alışverişler tamamlanmaktadır.

Pos Cihazı Nasıl Alınır

Ülke genelinde kredi kartı kullanmayan kişilerin sayısının oldukça azalması sebebi ile pek çok esnaf pos cihazı almak istemektedir. Ayrıca tüketiciler ödemelerini peşin olarak değil kredi kartının sunmuş olduğu taksitli işlem avantajından da yararlanmak istemesi ile pos cihazı kullanan esnafları tercih etmesi esnafları pos cihazı almaya yönlendirmektedir. Pos cihazı almak için ise yapılması gereken tek unsur tercih edilen bankanın herhangi bir şubesine gidilerek pos cihazı başvurusu yapılmasıdır. Pos cihazı başvurularında bankalar pek fazla belge talep etmemektedir.

Pos Cihazı İçin Gerekli Evraklar

Pos cihazı almak isteyen esnaflar bankalara yapacak oldukları başvurular esnasında vergi levhası, ticaret sicil belgesi, imza sirküleri, kira kontratı ve ticaret sicil gazetesi belgelerini başvuruları esnasında banka yetkilisine beyan etmesi gerekmektedir. Pos cihazı için gerekli evraklar genel belgeler olup, bazı bankalarda bu evraklar farlılık gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi ve Kredi Kartı Aidatlarını Toptan Geri Alma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER