Sabit Faizli Ev Kredisi Almak

Sabit Faizli Ev Kredisi Almak
Sabit Faizli Ev Kredisi Almak

Kredi kullanmak isteyen tüketiciler kredi kullanımından önce pek çok konuda ayrıntılı bilgiye ulaşabilmek için araştırma yapmaktadırlar. Öncelikle kullanmak istedikleri kredi ürünün faiz oranları, vade süreleri ve taksit tutarları gibi konularda araştırmalarını yürütürken, faiz oranlarındaki düşüşü bekleyerek ihtiyaçlarını gidermeyi istemektedirler. İşte bu aşamada pek çok kişi sabit faizli kredi seçeneğinden yararlanmak ve bu faiz artışlarından mağdur olmadan finansal çalışmalarını sürdürmek istemektedir.

Sabit faizli krediler piyasada oluşan belirsizlikler ve faiz artışlarının olumsuzluklarından etkilenmeden kredi kullanılmasına olanak sunmaktadır. Bankacılık ve finans sektörü içerisindeki faiz oranlarındaki dalgalanmalardan etkilenmeden finansman ihtiyaçları belirlenen faiz oranları ile karşılanmaya devam etmektedir.

Belirlenmiş vade seçenekleri ile her ay düzenli olarak sabit tutarların ön görüldüğü bu kredide risk oluşmamaktadır. Ayrıca düşük faiz oranları ile alınmış kredinin koşulları da faizlerin artması halinde de değişmemektedir.

Sabit faizli krediler özellikle konut kredilerinde yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Sabit faizli ev kredisi almak isteyen tüketiciler bu hizmetten yararlanmasının ardından sabit faiz oranı ile konut kredisinin ödemesini sağlayabilmektedir.

Ev kredisinde sabit faizli kredi seçeneğinin kullanılabilmesi için evin ipotek edilmesi ve konutun değerinin %75’i kadar kredi kullanma gibi ev kredisinde gerekli olan koşullar aranmaktadır. Bazı durumlar da ise kefil talebinde bulunulabilmektedir.

Günümüzde sabit faizli ev kredisi almak isteyen kişiler pek çok banka ile çalışabilmektedir. Sabit faizli kredi veren bankalar arasında İş Bankası yer almaktadır. İş Bankası sunmuş olduğu “Sabit Faizli Rotatif Kredi” ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bankanın herhangi bir şubesine giderek ayrıntılı bilgilere ulaşmak mümkündür.

Ziraat Bankası da sabit faizli kredi kullanılmasına olanak sunan bankalar arasındadır. Sabit faizli ev kredisi almak isteyen tüketiciler için Akbank ve Garanti Bankası’nı ziyaret etmeniz yeterlidir. Akbank “Büyük Kırmızı Ev” başlığını taşıyan ürünü ile konut almak isteyen tüketicilerine sabit faiz seçeneği sunmaktadır.

Garanti Bankası ise taksitlerin miktarının değişmeden aynı kaldığı ve vadenin tüketici tarafından belirlendiği uygun faiz oranları ile bir ev sahibi olmak isteyenlere sabit faizli mortgage kredisi sunmaktadır. Kredinin özellikleri ve faizleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için bankanın web adresini ziyaret etmek mümkündür.

Sabit Faizli Ev Kredisi Almak
5 (100%) 8 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan