DiğerKrediler

Sağlık Sektörü Çalışanlarına Özel Kredi

Sağlık Sektörü Çalışanlarına Özel Kredi

Son yıllarda tüketicilerin nakit ihtiyaçları doğrultusunda bankalara müracaat ederek kredi seçeneklerini kullandıkları bilinmektedir. Bankalar mevcut müşteri potansiyellerini arttırmak ve farklılık yaratmak adına kampanyalar düzenleyerek bankacılık sektörü içerisinde rekabet dahilinde önemli yer edinmeye çalışmaktadırlar. Bu kampanyalar seçenekleri yönünden farklılık gösterebildiği gibi özel günlerde ve farklı meslek gruplarına hitap eden çeşitlilikler de sunmaktadır. Bankaların meslek grupları içerisinde özellikle kendi çalışanlarına sunmuş oldukları kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bankada çalışanların maaşları yine kendi çalıştıkları banka hesaplarına yatması ve bankacı maaşları net olması ve düzenli gelir elde etmeleri sebebi ile düşük faiz oranlarında kredi kullanabilme şansına sahiptirler.

Bankaların meslek gruplarına hitap eden diğer bir kredi türü de sağlıkçılardır. Sağlık sektörü içerisinde görev alan kişiler özel kredi kampanyalarından yararlanarak avantajlı kredi seçeneklerine kullanabilmektedirler. Günümüzde pek çok banka özellikle Tıp Bayramı’nın yaklaşması ile düzenlemiş oldukları bu kampanyaları duyurmaya başlamaktadırlar. Tıp Bayramı’nın yaklaşmasına yakın bir tarihte özellikle de Şubat ayı itibari ile aktifleşen bu kredi seçeneğinden tüm sağlık çalışanları faydalanabilmektedir. Bunun haricinde diğer tarihlerde de aktif olarak kullanıma sunulan sağlık sektörü çalışanlarına özel kredi seçenekleri pek çok banka ve finans kuruluşları tarafından sağlıkçıların yüzünü güldüren faiz oranları ve vade süreleri ile hazırlanmaktadır.

Devlet memuru ve diğer bordrolu çalışanlar da bu meslek grupları içerisinde düzenlenen kredi kampanyaları kapsamından faydalanabilmektedirler. Günümüzde birtakım bankaların yürütmekte olduğu bu kampanya dahilinde kullanılan kredi tutarına bağlı olarak değişen maaş ikramiyeleri de verilmektedir. Ayrıca herhangi bir kefil şartı olmadan kullanılabilecek bu kredi seçeneğinde 60 aya varan vadelerde kredi kullanılabilmektedir. Memura kefilsiz kredi sağlayan bankalar memurlardan borçlarını rahat bir şekilde tahsil etmeleri ve gelirlerinin düzenli olması hususunu göz önünde bulundurmaları nedeni ile rahat bir şekilde kredi kullanmalarına olanak sunmaktadırlar. Risk durumunun düşük olması ile her memurun rahatlıkla kullanabileceği bu kredi seçeneğinden faydalanmadan önce tüm bankaların kampanyalarının araştırması ve uygun faiz oranlarının belirlenerek başvuruların yapılması önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı