Krediler

Sağlık Sektörü Çalışanlarına Özel Kredi

Son yıllarda pek çok kişi nakit ihtiyaçları doğrultusunda bankaların sunmuş oldukları ihtiyaç kredilerine başvurmaktadırlar. Bankalar çalışma politikaları gereğince müşterilerine ve tüm tüketicilere sunmuş oldukları kredi ürünleri ile farklılıklar yaratmak adına kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar dahilinde meslek gruplarına yönelik çeşitli fırsatlar sunarak bu meslek gruplarındaki kişilerin uygun kredi seçeneklerinden yararlanmasını sağlamaktadır.

Bankaların meslek gruplarına hitap eden kredi ürünleri içerisinde sağlık sektörü çalışanlarına özel kredi seçenekleri de yer almaktadır. Sağlık sektörü çalışanlarına özel kredi kampanyaları bankalar tarafından genellikle Tıp Bayramı olarak kutlanmakta olan 14 Mart tarihi ve bu tarihe yakın takvimlerde yapılmaktadır. Pek çok banka ve finans kuruluşları Şubat ayının gelmesi ile bu kampanyaları duyurmakta ve sağlıkçıların bu kampanyadan yararlanmasına olanak sunmaktadır.

Sağlık çalışanlarına uygun olarak düzenlenen bu kampanyalar diğer tarihlerde aktif olmamaktadır. Bu kredi kampanyalarından yararlanmak isteyen sağlık çalışanlarının bu kampanyaları Tıp Bayramı’na yakın tarihlerde bankaların internet sitelerinden takip etmesi önerilmektedir. Ancak Tıp Bayramı haricinde sağlıkçılara yönelik kredi hizmetini yılın her takviminde aktif olarak uygulamakta olan bir takım bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar arasında Garanti Bankası, Hak Bank, iş Bankası ve Yapı Kredi Bankası bulunmaktadır.

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu sağlık çalışanlarına özel kredi kampanyasında Tıp Bayramı kapsamı dışında sağlıkçılara ihtiyaç kredisi seçeneği sunmaktadır. 36 aya varan vade seçeneğine sahip olan bu kredi ürünü vade süresine bağlı olarak değişen %1,44 – %1,64 faiz oranları ile kullanıma sunulmaktadır. Halk Bankası’nda ise masraflı ve masrafsız olarak iki ayrı türde sağlık çalışanlarının kredi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kredi seçeneği mevcuttur. Masraflı kredi seçeneğinde 36 ay vade ve %1,35 faiz oranı uygulanmaktadır. Masrafsız kredi seçeneğinde ise 36 aya kadar uzanan vadelerde %1,40 oranlarında faiz hesaplanmaktadır.

İş Bankası da uygun kredi seçenekleri ile sağlıkçıların yüzünü güldüren bankalar arasında yerini almaktadır. 36 aya varan vade seçeneklerinde %1,23 ile %1,26 faiz oranlarında değişen kredi türü ile sağlıkçıların ihtiyaçlarına çözümler aramaktadır. Yapı Kredi Bankası’nda da 36 aya varan vadelerde %1,25 ile %1,28 oranlarında değişen sağlık çalışanlarına özel kredi seçenekleri uygulamaktadır. Bu bankaların sunmuş oldukları kampanyalar hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için yukarıda belirtilen bankaların internet sitelerinden, şubelerinden ya da telefon bankacılığı hizmeti üzerinden ayrıntılı bilgilere ulaşmak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı