Kredinotum.com

Senet Karşılığı Kredi Verenler

Bu yazımızda sizlere senet karşılığı kredi verenler ile ilgili yaptığımız araştırma sonrası bilgi aktaracağız. Öncelikle hiçbir bankanın senet karşılığı kredi vermeyeceğini bilmelisiniz. Bankalar, senet ile değil kredi notunuza göre kredi sağlamaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler bankalardan kredi alabileceği gibi kredi notu düşük olanlar bankalara yaptığı kredi başvurularında ret cevabı alırlar.

Bazı bankalar ret cevabıyla birlikte şunları düzenleyerek birkaç ay sonra gel diyerek bilgi verebileceği gibi bazı bankalar hiçbir açıklama yapmadan direkt ret demektedir. Genel olarak bankalar kredi vereceği kişilerde kredi notunun durumu dışında gelir ve gider ile borç risk raporuna bakarak değerlendirme yaparlar. Senetle kredi almak isteyenler genel olarak tefeciler ile iletişime geçmektedir. Bu durum suç oluşturmaktadır. Tefecilerden senetle kredi almak yasalar nezdinde suç oluşturmakta senetle para almak da vermek de suçtur. Her iki tarafta aynı kanuni olarak yasalar çerçevesinde yargılanarak ceza almaktadır.

Ancak maddi olarak sorun yaşayan kişiler bunu düşünmeden direkt olarak senetle kredi verenler ile iletişime geçmekte ve bu kişilerde para almaktadır. Daha sonra yaşayacağı sorunları düşünmeden bu çözüm yöntemlerinde genel olarak bankalar aylık %2 faiz oranıyla kredi verirken tefeciler %5 ile %10 arasında değişen faiz oranlarıyla kredi sağlamaktadır. Yani siz bir tefeciden 10 bin TL 12 ay vadede kredi aldığınız zaman %5 faiz oranıyla alım yaparsanız 12 ay sonunda %60 faiz oranı olarak 16 bin TL geri ödeme yapmanız gerekmektedir.

Bu nedenle uzmanlarımız her ne olursa olsun ve şartlarınız nasıl olursa olsun tefecilerden para almamanızı, almanız durumunda da geri ödeme aşamasında büyük sorunlar yaşabileceğinizi söylemektedir. Tefeciler yerine alışveriş merkezlerinden senetle alabileceğiniz yüksek katma değeri olan elektronik ürünlerin satışı sonrası alışveriş merkezlerine 12 – 24 ve 36 taksitlerle geri ödeme yaparak tamamen yasal çerçevede nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Senet Karşılığı Kredi Verenler
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.