Diğer

Senet Karşılığı Senetle Araba

Güncelleme:

Ülke genelinde hizmet vermekte olan bankalar ve diğer finans kuruluşları tüketiciler için sunmuş oldukları ürün ve hizmetler içerisinde pek çok çeşit bulunmaktadır. Bu ürünler içerisinde yer alan ve tüm kişi ve kurumların nakit ihtiyaçlarını karşılayarak finansman desteğinin sağlanmasına olanak sunan bankaların sunmuş olduğu konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu ürün ve hizmetlerden yararlanmak isteyen ve bankalar aracılığı ile kredi kullanmak isteyen kişilerin bankaların çalışma politikasınca belirlemiş olduğu kriterlere uyumlu olması gerekmektedir.

Tüketicilerin kredibilite durumları, aylık gelirleri, sigortalı bir çalışan olması ve mevcut borç durumları bankalar tarafından öncelikle incelenmekte olan koşullardır. Referans notu olarak ele alınan ve ön eleme amacı ile kullanılmakta olan kredi notları ise bu koşullar arasında büyük öneme sahiptir. Kişilerin tüm finansal çalışmaları konusunda fikir vermekte olan bu puanlama incelenerek kişilerin risk profilleri hakkında fikir sahibi olan bankalar için bu koşulların sağlanması halinde kredi başvurularının olumlu sonuçlanması kaçınılmazdır. Ancak bir takım olumsuz kayıtlar, sigortalı bir çalışan olunmaması, düşük kredi notu ya da mevcut borç durumu gibi nedenler ile bankalar aracılığı ile kredi kullanmak pek mümkün olmamaktadır.

Bankaların sunmuş olduğu kredi ürünlerinin özelliklerine göre değişik koşullarda kullanıldığını ifade edebiliriz. Özellikle taşıt ve konut kredilerinin belli bir oranına finansman desteği sağlayan bankalar peşinat olmadan kredi kullanmak ve bir taşıt sahibi olmak isteyen bireyler için tercih edilmemektedir. Ayrıca başvurularına olumsuz yanıt alan tüketiciler için de aynı durum söz konusudur. Bu noktada da taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketiciler için alternatif seçenekler ortaya çıkmakta ve senetle peşinatsız taşıt veren bir takım kişi ve kurumlar ortaya çıkmaktadır.

Senet karşılığı senetle araba veren kişiler ve kurumlara ilişkin bilgilerin yanı sıra peşinatsız araba nasıl alınır hususunda merak edilen tüm detaylı bilgileri kredinotum.com adresinden edinmek mümkündür. Ancak özetle ifade etmek gerekir ise rehin koyma işlemi karşılığında bir işlem ile bu kişi ve kurumlar peşinat olmadan kişilerin araba almasına olanak sunmaktadırlar. Senet karşılığında yapılan bu işlemde kişinin çekmesi gereken kredi tutarını senetle araba satan şahıslar çekmektedir. Kullanılan bu kredi tutarına da kendi çalışmalarınca belirlemiş oldukları ek faiz ilave ederek yeni bir ödeme planı oluşturmaktadırlar. Yani oldukça yüksek faiz oranlarında taşıt alınmış olunmaktadır. Borcun ödenmemesi halinde de noterde koyulan rehin işlemi devreye sokularak taşıt tekrar krediyi kullanan şahıs üzerine geçmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı