Senetle Araba Nasıl Alınır Peşinatsız Senetle Araba

Senetle Araba Nasıl Alınır Peşinatsız Senetle Araba
Senetle Araba Nasıl Alınır Peşinatsız Senetle Araba

Pek çok kişi bankalarla ilgili problemler yaşaması sebebi ile ya da bankaları aracı olarak kullanmak istememesi sebebi ile taşıt kredisi kullanmamaktadır. Bu durumda ise kişiler bankayı karıştırmadan farklı yöntemlerle taşıt sahibi olmak istemektedirler. Bu doğrultuda senetle araba nasıl alınır peşinatsız senetle araba başlığı altında ayrıntılı bilgilerin tümünü bu makale içerisinde bulmak mümkündür.

Peşinatsız araba almak bankalardan kullanılan taşıt kredileri ile mümkün değildir. Taşıt kredilerinde banka taşıt bedelinin belirlenen oranda kısmını karşılarken buna kıyasla günümüzde bir takım galericiler ticaret hacimlerini genişleterek peşinatsız senetle araba satışı yapmaktadırlar. Peşinatsız senetle araba satışı esnasında alıcının satış işlemi esnasında noterde 300 TL rehin koydurma parası ve 120 TL alım – satım parası karşılığında herhangi bir peşinat ödenmeden araba alışı tamamlanmaktadır.

Bankalardan kredi notunun düşük olması sebebi ile taşıt kredisi kullanamayan kişiler ya da araba alışında belli bir miktar peşinatı olmayan kişiler bu işlem esnasında kendi nezdinde işlem yapmamakta galeri sahibi kişinin adına kredi çekmektedir. Galeri sahiplerinin anlaşmalı bankalarla çalışmasına bağlı kullanılan faiz oranın düşük olması ve 36 aya kadar vadelerde kredi kullanabilmesi avantajlıdır. Ancak galeri sahipleri kendileri de kar yapabilmek adına alıcının belirlediği oranda bir faiz belirleyerek çekilmiş olan kredi üzerinden kar sağlanmış olmaktadır.

Tüketicilerin bankalarla çalışma durumu olmaması halinde galeri sahiplerinin de yüksek oranda karlı çıktığı bu peşinatsız araba satışlarında belli bir miktar para bulunması halinde daha kolay bir şekilde ve daha makul tutarda taşıt sahibi olunabilmektedir.

Galeri sahipleri peşinatsız senetle araba satışları esnasında çekmiş oldukları krediyi ve satmış oldukları taşıtı garanti alarak işlemlerini güvence altına almaktadırlar. Satış esnasında noterde koyulan rehin işlemi ile kredi ödemelerini garantilemektedir. Taksit tutarlarının tümünün ödemeleri bitmeden rehin işlemi kalkmamaktadır. Ancak taksitlerin vadesinin gelmesinin halinde borcun ödenmemesi durumunda galeri sahibi arabayı bağlatma hakkına sahiptir. Aracın bağlanması ile galeri sahibi arabayı almakta ve ödenen taksit tutarlarının hepsi bir anda boşa gitmektedir.

Senetle Araba Nasıl Alınır Peşinatsız Senetle Araba
5 (100%) 2 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan