Kredinotum.com

Senetle Borç Para Veren Şirketler

Acil nakit ihtiyaçlarınızda borç para veren kişi, kurum, şirket veya herhangi bir banka dışında borç para sadece eş, dost ve akrabanızdan almalısınız. Bu hem kanuni olarak suç olmakta hem de ileride size manevi sorun olmaktadır. Genel olarak firmalar, paravan şirketler kurarak bu şirkete iş karşılığında para vermiş gibi sizinle sözleşme yapmakta, fatura kesmekteler. Size 10 bin TL senetle borç para veren şirketler %8 veya %18 kdvyi öncelikle tahsil etmektedir.

Elinizde kaldı 8200TL. Buradan 500 ile 1500TL arası noter ve sözleşme vb masraf adı altında kesinti yapıyorlar. Kaldı elinizde 7.500TL. Sizden 10 bin TL üzerinden ayda %2 ile %5 arası faiz oranıyla kaç ay vadede taksit istiyorsanız o kadar da faiz ekliyorlar. 12 ay için en düşük faiz oranı %2 ile oldu size 10 bin TL borç 12.400TL. Bu borçta ödeme günü her ayın 5i olarak anlaşırsanız ve her geciken bir gün için %1 ile %5 arası faiz isterler. 1 yılda 1 kereden toplamda 12 gün gecikmeniz olursa oldu borç 14.500TL.

Yani siz bir paravan şirketten 10 bin TL senetle para alıp, elinize 7500TL para geçecek. Bunu geri 12 ayda minimum 14.500TL olarak ödeyeceksiniz. Bu süreçte gecikme veya herhangi bir sıkıntınız olduğunda taksitinizin ödenmemesi durumunda borcunuza sadık kalmanız ve bu kişilerden çekinmeniz için yapacakları psikolojik baskı ve tehditlere de göğüs gereceksiniz. Bunun yerine, nakit ihtiyaçlarınızı banka kredileri ile çözümlemeye çalışın. Herkesin yaptığı gibi sizde bankalara olan tüm borçlarınızı senetle borç para veren şirketler ile anlaşarak tek çatıda toplamak yerine, borç kapatma kredisi veren bankalar veya borç transfer kredisi veren bankalar aracılığıyla tüm borçlarınızı tek bankaya toplayın. Bu sayede hem borçlarınız düzene girer hem de kanuni olarak anlaşma sağlayabileceğiniz bir kuruma borçlanırsınız.

Uzmanlarımız senetle para veren şirketler, tefeciler, kişi veya kurum adına işlem yapan, size bankalardan komisyonla kredi çıkartmak isteyen kişilere kesinlikle güvenmemenizi, kimlik bilgileriniz veya kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızı önermektedir. Bu kişilerin sizden ihtiyacınız olan işlemi yapmadan önce masraf adı altında talep ettiği tutarı kesinlikle ödememenizi, bu kişilerin dolandırıcı olmasından dolayı sizi dolandırmaya çalışmakta olduğunu hatırlatmaktadır.

Senetle Borç Para Veren Şirketler
Yıldızlandır

Yorum

  • 1
  • 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.