Kredinotum.com

Senetle Para Veren Faktoringler 2017

Bildiğiniz üzere hayatımıza kredi notu girmesinden sonra bankalar ile çalışma düzenimiz alt üst oldu. Daha öncelerde ne kadar geç ödeme yaparsak yapalım borcumuzu ödemiş olmamız banka için olumlu oluyor ve daima kredi alabiliyorken artık bir geç ödeme yapmış bile olsak bankalar kredi vermemekte, yeni kredi kartı taleplerimiz olumsuz sonuçlanmaktadır. Bu da bizlerde senetle para veren faktoringler 2017 yılı araştırması yapma duygusu oluşturmuş ve uzmanlar tarafından detaylı bir analiz hazırlanmıştır.

Öncelikle bilmeniz gereken, hiçbir faktoring senetle para vermediği gibi faktoringlerin tek amacı resmi olarak kayıtlı çek ve senetleri satın alarak, vadesi geldiği zaman kullanmaktır. Yani, siz birisine ürün sattınız ve ürünün teslim fişi, faturası ve alacak sözleşmeniz var. Vadesine de 90 gün var. Beklemek istemiyorsanız faktoring firmasına gidiyorsunuz ve tüm evraklarınız ile önce hesap açtırıyor, sonra başvuru yaparak bekliyorsunuz.

Faktoring firması sizi, karşı firma ve çekin akıbetini araştırarak çeke onay veriyor. Belirli bir komisyon karşılığında çekinizi veya senedinizi satın alarak vadesi geldiğinde bozdurarak kullanıyor. Bunun sokak tabiri ile adı çek kırdırma veya senet kırdırma olarak de bilinir. Ancak piyasada dolandırıcı olup senetle para verdiğini iddia eden faktoring firması gibi davranan birçok kişi, insanları yanlış yönlendirerek faktoring firmalarının çek senet sattığını, para alabileceklerini söyleyerek önceden para istemekte, bu parayı aldıktan sonra ortadan kaybolmaktadır.

İnsanlar da illegal bir iş yaptığını düşünüp şikâyetçi olamamakta, bu nedenle de bu kişiler yakalamamaktadır. Bu nedenle de sürekli sayıları gittikçe çoğalan bu dolandırıcılarla ilgili bir yazı hazırlayarak senetle para veren faktoringler 2017 yılında dolandırıcı olarak değil gerçekten yaptığı iş ile ilgili insanlar bilgilendirilsin istedik. Siz, her kim ve ne olursa, ne derse desin, asla önden para vermeyin ve kesinlikle kanuni işlemler dışında kişi, kurum, şahıs veya şirket – faktoringlerden senetle para alışverişi yapmayın.

Senetle Para Veren Faktoringler 2017
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.