Kredinotum.com

Senetle Para Veren Firmalar 2016

Hayatımıza kredi notunun girmesi sonrası bankalarda gecikmiş bir ödememiz dahi olsa bankalardan kredi alamaz olduk. Bu da bizi senetle para veren firmalara sürüklemiştir. Senetle para verenler, genel olarak bankaların aylık talep ettiği faizin 5-6 katı fazla faiz talep edip, kısa ödeme süresi içerisinde paralarını tahsil etmek istemektedirler. Geç ödemelerde yüksek faiz oranları ile ağır şartlar altında ödeme talep eden bu firmalar için senetle para veren firmalar 2016 yılındaki durum ve analizlerimizi sizlere aktaracağız. Öncelikle bilmeniz gereken, sizlere senetle para veren firmada çalışıyorum veya herhangi bir firma olduğunu söyleyip sahte web sitesi üzerinden sizinle iletişime geçenlere kesinlikle inanıp güvenmeyin.

Senetle para verebilecek kişiler internet üzerinden işlem yapmayacağı gibi gerçekten inanıp güvendiği ve araştırdığı kişilere, referanslarla işlem yaparlar ki bu kişilerin yaptığı bu işlemler tamamen illegal olup kanuni olarak suç teşkil etmektedir. Genel olarak senet ile para aramak yerine uzmanlarımız KOSGEB gibi devlet kurumlarına başvuru yaparak kredi almanızın daha sağlıklı ve sizin için daha doğru olacağını önermektedir. Senetle para veren firmalar üzerinden alacağınız para hem yasal olmayıp hem de kanuni olarak suçtur. Bu paranın kaynağının araştırılması sonrası maliyet size hesap sorabileceği gibi polis tarafından teknik takip sonrası sizin işlem yaptığınızı tespiti akabinde kanuni olarak hakkınızda dava açılacağı gibi ağır para ve hapis cezalarına çarptırılabilirsiniz. Bu nedenle senetle para almaya karar vermeden önce bu şartlar ve senetle para verecek şirketin ağır yaptırımlarına hazır olup olmadığınızı düşünün.

Bu nedenle yuvası yıkılıp hayatına son vermek isteyen binlerce insan varken, sorununuzun çözümünü eşiniz dostunuzdan veya bankalardan kredi alarak çözmeye çalışın. Senetle alınan kredilerin geri ödemesinde büyük sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlardan bazıları; geri ödemede gecikme durumundaki yüksek faiz, tehdit, şantaj veya cana – mala zarar ile sonuçlanacağı gibi aile bireyleriniz ile ilgili tehditler alabilir, evinizi yuvanızı yaşadığınız yeri terk etmek zorunda kalabilirsiniz. En zoru da bu aşamadan sonra başlamaktadır. Bu nedenle senetle para almadan önce uzmanlarımızın yukarıda yazdığı sorunlara göğüs gerip geremeyeceğinizi iyi bir düşünmelisiniz.

Bir de senetle para veren firma olduğunu söyleyerek sizden 50 TL 100 200 300TL gibi küçük rakam gibi görünen ama binlerce kişiyi dolandırarak toplanan paralar var. Bu kişilere asla güvenmeyin ve kesinlikle para göndermeyin. Gerçekten senetle para verecek kişi sizden önceden para talep etmeyeceği gibi bu kişiler sizin zor durumunuzdan yararlanarak eliniz avucunuzdaki son kuruşu çalmak isteyen dolandırıcılardır.

Senetle Para Veren Firmalar 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.