Senetle Para Veren Kuyumcular 2017

Senetle Para Veren Kuyumcular 2017
Senetle Para Veren Kuyumcular 2017

Acil nakit paraya ihtiyacımız olduğunda tabi ki de ilk aklımıza gelen bankalar ve bankalardan alabileceğimiz kredilerdir. Ancak bankalarında kredi verebilmeleri için sizden talep ettiği bazı şeyler vardır. Bunlardan en önemlisi gelir durumunuzu gösteren belge ve banka kredi notunuzdur.Bankalardan kredi alabilmek için öncelikle kredi notunuzun düşük olmaması gerekir. Yani bundan önce kredi çektiyseniz veya kredi kartı kullanıyorsanız ödemelerinizi gününü geçirmeden yapmanız, ödemelerinizde düzeni esas almanız gerekmektedir.

Eğer ödemelerinizde sürekli gecikmeler var ve banka kara listesinde iseniz bu sizin kredi notunuzu düşürecek ve bankaların size kredi vermemesine sebep olacaktır. Diğer önemli noktalardan biri olan gelir düzeyinizi gösteren belge; bankanın sizin net kazancınız üzerinden kredi borcunuzu ödeyip ödeyemeyeceğinizi saptadığı bir belgedir. Bankaların kredi verimlerinde gelir düzeyi için belirli standartları olmakla birlikte eğer gelir düzeyinize göre ödeyebileceğiniz krediyi istemiyor, daha yüksek miktarlı bir kredi istiyorsanız bu bankanın size olumsuz dönüş yapmasına sebep olacaktır. Yani ihtiyacınız olduğu miktar parayı bankalardan talep edemiyorsanız veya bankalardan kredi notunuz düşük olduğu, kara listede olduğunuz için kredi alamıyorsanız o zaman başka seçenekler düşünmek zorunda kalıyorsunuz.

Acil nakit para ihtiyacınızı karşılayabilecek eşiniz dostunuz, akrabanız, iş arkadaşınız yok ise nakit ihtiyacınızı karşılayacağınız çeşitli firmalar ve tefeciler bulunmaktadır. Ancak bu firmaların ve tefecilerin hem fazla faiz almaları hem de ödeme planında 5-10 günlük bir gecikme veya ödeme planında bir sarkma olması halinde yasal işlemlerin başlatılması ve ipotek olan gayrimenkullerinizin elinizden gitmesi  oldukça kötü bir durumdur. Cep telefonu alım satımının çok miktarda para kaybettirdiğini düşünüyorsanız senetle para veren kuyumcular size en mantıklı gelecek olan seçenektir. Yine de bu yöntemde de aldığınız paradan fazlasını ödeyeceğinizi belirtmek isteriz. Çünkü bütün borç para verilen yöntemlerde faiz alınması esastır.

Kuyumculardan Senetle Nasıl Para Alabilirim?

Kuyumculardan kredi kartlarıyla altın alıp bir başka kuyumcuda altını nakite çevirmek çok kullanılan bir yöntem olsa da, bu yöntem daha çok küçük meblağlarda ki nakit ihtiyacınızı karşılamaya yarayacak bir yöntemdir. Ancak sizin küçük meblağlı yani 300-500 TL arası ya da 500-1000 TL arası bir nakitten çok 5.000-10.000 veya daha fazlası nakite ihtiyacınız var ise senetle para veren kuyumculardan senet karşılığında bilezik, küçük veya büyük altın, takı setleri ve diğer altın ürünlerinden satın almanız gerekmektedir.  Aldığınız ürünleri başka bir kuyumcuda paraya çevirmeniz şeklinde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak altın alım satımlarında da işçilik gibi ücretlerin altına yansımasından kaynaklı küçük bir miktar paranız kayba uğrayabilir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan